harvardský fond - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu harvardský fond, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V letošním roce se fondu kvalifikovaných investorů Champions Fund, který řídí portfolio manažer Štěpán Pírko, daří. A to i navzdory propadům na akciových a dluhopisových trzích. Ke konci října bylo zhodnocení fondu bezmála 20 procent. Výrazně tomu napomohly obchody s termínovými kontrakty, anglicky futures. Takzvaná strategie managed futures letos výrazně těží z trendů například na měnových či komoditních trzích. „Mezi nejzajímavější obchody letošního roku patří pokles japonského jenu, britské libry a eura...
Česko po sedmi letech spěje k dohodě, která bude znamenat překreslení pořádků narýsovaných po první světové válce. Ministerstvo dopravy připravuje směrnici pro výměnu území v hamburském přístavu, které si v roce 1929 pronajalo na 99 let. Pro tuzemský byznys to bude znamenat obnovení přístupu k moři.
Kde vznikají hry pro miliony fanoušků po celém světě? V Mníšku pod Brdy. Uprostřed lesů zde sídlí herní studio Bohemia Interactive, které má na kontě tituly jako Arma nebo DayZ. Firma, kterou v devadesátých letech založil Slavomír Pavlíček a bratři Marek a Ondřej Španělovi, se od té doby vypracovala v nepřehlédnutelné jméno českého byznysu a loni získala globálního partnera – čínský Tencent.
Lidé vědí jenom to, co jim řekneš, prozrazuje Frank Abagnale junior v podání Leonarda DiCapria své know-how agentovi Carlu Hanrattymu (Tom Hanks) v jedné ze scén filmu Chyť mě, když to dokážeš. Jestli měl DiCapriův Abagnale v Česku někdy svého dvojníka, byl jím Viktor Kožený. Rusovlasý chlapík v dobře padnoucím saku se stylovou kravatou se stal symbolem kuponové privatizace v Česku. Předkolo první vlny začalo před třiceti lety, 17. února 1992.
Před třiceti lety figurovali mezi nastupující byznysovou elitou. Dnes se už jejich jména z paměti mnohých vytratila. Devadesátkoví podnikatelé Viktor Kožený, Lubomír Soudek či Vladimír Stehlík měli nakročeno stát se nejbohatšími muži Česka, ale jejich příběhy nekončily právě slavně.
Zatímco řadu oborů uvrhla koronavirová pandemie do hluboké krize, pro digitální ekonomiku šlo naopak o vítr do plachet. „Všichni jsme prošli masivním proškolením na nástroje vzdálené spolupráce. Nebýt této unikátní situace, tak bychom se sice také všichni proškolili, ale trvalo by to roky,“ říká Pavel Mucha, zakládající partner fondu rizikového kapitálu Enern, který investuje do začínajících firem, jako je Supernova nebo Topíte, a má za sebou úspěšné investice do firem, jako je Slevomat, Twisto nebo Rohlík...
Martin Štěpánek, který se před třemi lety stáhl z reklamního byznysu, když prodal svůj podíl v agenturách pod hlavičkou Lion Group, nedávno opět nakoukl do světa reklamy, když se objevil jako glosátor v dokumentu Martina Jůzy Česká reklama, úsvit kapitalismu. V rozhovoru pro E15.cz hovoří o „zlatých devadesátých“ a proměně reklamy od té doby až po dnešek.
Budou to čtyři roky, co se jedna z nejvýše postavených českých manažerek Petra Wendelová, bývalá partnerka Ernst & Young, pro mnoho lidí překvapivě a nepochopitelně rozhodla z firmy i z velkého byznysu odejít. „Zřejmě v sobě mám potenciál skryté lenosti, ale i chuti do aktivit, které mi dosud byly nedostupné. Práce mi vůbec nechybí,“ říká.
Premiér Andrej Babiš (ANO) se staví skepticky k tomu, aby stát odškodnil lidi podvedené v případu zkrachovalé společnosti H-System. Bylo by to nespravedlivé vůči lidem, kteří byli podvedeni v jiných kauzách v minulosti, ale odškodnění se nedočkali, uvedl Babiš na svém facebookovém účtu. Předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal minulý týden uvedl, že by stát měl poměrným způsobem odškodnit všechny, kdo do H-Systemu vložili peníze.
Po celosvětové kauze uniklých důvěrných dokumentů nazvaných Panama Papers je na světě pokračování s názvem Paradise Papers. České stopy se týkají například Mostecké uhelné společnosti, odsouzeného tuneláře Viktora Koženého nebo miliardářské rodiny Komárků.