havel recenze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu havel recenze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od 6. ledna 2023 začne platit novela spotřebitelského práva. Zavede několik směrnic Evropské unie a posílí práva spotřebitelů. Výrazně se dotkne například slevových akcí. Jaké konkrétní změny prodejce a zákazníky čekají, komentuje advokátní kancelář Havel & Partners.
Barack Obama se zapsal do dějin jako první afroamerický prezident Spojených států, které vedl v letech 2009 až 2017. V angličtině vyšla úvodní část jeho dlouho očekávané autobiografie Země zaslíbená (v originále A Promised Land), která se již na podzim stihla stát v USA bestsellerem. Do českých knihkupectví dorazí na konci letošního září. Obama v díle vykresluje svůj soukromý i profesní život od dospívání a úplných začátků v politice až po první dva roky strávené v Bílém domě.
Nejvíce nominací na filmové ceny Český lev – patnáct – získalo drama Bohdana Slámy Krajina ve stínu. Následuje film režiséra Slávka Horáka Havel inspirovaný životem Václava Havla a příběh vyprávějící osud léčitele Jana Mikoláška Šarlatán od režisérky Agnieszky Hollandové. Mají shodně po čtrnácti nominacích.
Nebývá zvykem, aby se biografií uznávaných muzikantů zastali hudební kritici, ale i kolegové z branže. V případě knihy nazvané prostě Lou Reed: Život od Anthonyho de Curtise vydané nyní v češtině nakladatelstvím Universum se tak stalo. A právem.
Po pět let starém úspěšném debutu Domácí péče, uvedeném v soutěži karlovarského festivalu, si Slávka Horáka všiml i vlivný filmový časopis Variety. Svým druhým snímkem Havel věnovaném prvnímu polistopadovému prezidentovi a dramatikovi jako by původně reklamní režisér šel Hollywoodu ještě víc vstříc.
Není u nás kupodivu příliš zvykem vydávat knižně vybrané články z časopisů, které v minulosti hrály významnou roli. Pokud vím, snad jen TORST publikoval v roce 1995 výběr z Tváře a Triáda před deseti lety připomněla Kritický sborník.
V prvopočátcích se věnoval převážně básnické tvorbě, v devadesátých letech debutoval jako prozaik s rozsáhlým a pro soudobou literaturu emblematickým románem Sestra a od té doby se věnuje výhradně próze. Stál také např. u zrodu časopisů Revolver Revue nebo Respekt. V období komunistického Československa byl Jáchym Topol členem literárního podzemí, loňská Státní cena za literaturu, oceňující především jeho poslední román Citlivý člověk s přihlédnutím na celoživotní dílo, ho však staví na výsluní přímo vedle...
V roce 1959 napsala literární kritička Elizabeth Hardwick esej pro magazín Harper´s o intelektuálním úpadku amerického kulturního žurnalismu. Kritizovala především literární recenze, které podle ní byly pouhým „lobotomizovaným“, plytkým, faktickým popisem bez špetky vášně či náznaku zainteresovanosti do recenzovaného díla. Knihy se pak kvůli odbytým recenzím podle ní staly jakousi odosobněnou, nicneříkající věcí postrádající jakékoliv poselství.
Polistopadovému vývoji a především rozdělení Československa a privatizaci se věnuje závěrečný díl cyklu České století nazvaný Ať si jdou. Uzavření necelé stovky let budování české státnosti pohledem Pavla Kosatíka a Roberta Sedláčka odvysílá tuto neděli Česká televize a tuzemští diváci tak poznají poslední velký paradox vlastních životů.