hawking - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hawking, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investor vůbec nemusí být tou neurotickou figurkou sledující v propoceném triku co chvíli na mobilu kurzy svých akcií. Investorem může být i ten nenápadný, avšak nenucený pán čekající každý rok před karlovarským Puppem. Sběratel podpisů.
Knihy, potažmo slova v nich, jsou největším darem, jaký si mezi generacemi předáváme dál. Za sto let si nikdo nebude pamatovat, jaký filtr na Instagramu měl největší úspěch, ale každý bude stále číst Malého Prince. Toť jen jeden příklad za všechny.
Ivan M. Havel, bratr prvního porevolučního prezidenta Václava Havla, je vědec. Věda ho baví i jako širší společenská hra, v níž se různé obory navzájem inspirují a kriticky pošťuchují, čímž se posouvají dál do nových dimenzí reality. Proto také svolil k rozhovoru na zdánlivě obskurní téma – vizionáři a vize. V bytě rodiny Havlů na Rašínově nábřeží se prodíráme lesem knih, jež má Ivan Havel připravené ke své práci v Centru pro teoretická studia, kde ve svých 81 letech stále působí. Básně, romány, populární ...
Bratr prvního porevolučního prezidenta Václava Havla Ivan M. Havel je vědec. Věda ho baví i jako širší společenská hra, v níž se různé obory navzájem inspirují a kriticky pošťuchují, čímž se posouvají dál do nových dimenzí reality. Proto také svolil k rozhovoru na zdánlivě obskurní téma – vizionáři a vize. V bytě rodiny Havlů na Rašínově nábřeží se prodíráme lesem knih, jež má Ivan Havel připravené ke své práci v Centru pro teoretická studia, kde ve svých 81 letech stále působí. Básně, romány, populární i ...
Matematik Alan Turing, jehož tým za druhé světové války rozluštil tajný nacistický kód pro šifrování zpráv, bude novou tváří britské padesátilibrové bankovky. Oznámila to britská centrální banka. Bude to vůbec pravé, co bude mít LGBT komunita svého zástupce na britské bankovce.
Lidstvo poprvé v historii disponuje snímkem černé díry, respektive jejího stínu. Fotografii pořídil mezinárodní tým astronomů v rámci projektu Event Horizon Telescope. Na něm se posledních několik let podílelo více než 40 států. „Albert Einstein v roce 1915 snil o tom, že lidstvo někdy spatří takový bod,“ uvedl Carlos Moedas, eurokomisař pro vědu, výzkum a inovace.
Ve středu 14. března zemřel jeden z nejuznávanějších vědců, britský teoretický fyzik Stephen Hawking. Za svůj život publikoval řadu odborníky oceňovaných teoretických prací. Přestože nikdy nedostal Nobelovu cenu, byl nejspíš i jedním z nejznámějších vědců. Své dětství strávil v univerzitním Oxfordu, odkud je i většina následujících fotografií.
„Lidský druh žil miliony let jako zvířata. Pak se stalo něco, co uvolnilo hráze naší představivosti, a my jsme se naučili mluvit,“ a „Možnosti jsou neomezené – jediné, co musíme dělat, je neustále se přesvědčovat, že jsme nepřestali mluvit,“ zní ve dvou skladbách Keep Talking a Talkin’ Hawkin rockové kapely Pink Floyd. Typicky monotónní elektronický hlas přitom prozrazuje, kdo je autorem těchto vět: patří zesnulému fyzikovi Stephenu Hawkingovi, ne nadarmo považovanému za pokračovatele velikánů, jako jsou ...
Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, zemřel ve věku 76 let. Oznámila to Hawkingova rodina. Hawking, který byl považován za nástupce Isaaka Newtona a Alberta Einsteina, svými poznatky o vzniku vesmíru, o velkém třesku a černých dírách výrazně přispěl k rozvoji lidského poznání. Své znalosti předával i široké veřejnosti, vysoce ceněná je především jeho populárně vědecká publikace Stručná historie času.
V souvislosti s možnou existencí mimozemského života se v poslední době hovoří především o Saturnově měsíci Enceladusu. NASA již oznámila, že na něj hodlá vyslat robota – ale je dost možné, že ji předstihne ruský miliardář Yuri Milner.