hdp 2017 ve světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hdp 2017 ve světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Odvážnou partii rozehrála v minulém týdnu americká investiční a analytická firma Hindenburg Research. Společnost, která vydělává na poklesech cen akcií, zveřejnila report, v němž obvinila obrovský indický konglomerát Adani Group z manipulace s cenou akcií a z účetních podvodů.
Tahounem německé ekonomiky je bezesporu automobilová výroba. Ještě v roce 2018 se v Německu vyrábělo přes pět milionů aut ročně, (5,1 milionu) od té doby ale německá domácí produkce prudce klesá. Loni to bylo jen 3,5 milionu aut, pro letošní rok Svaz automobilového průmyslu (VDA) odhaduje mírný nárůst na 3,7 milionu vozů za rok. K hranici pěti milionů to má ale zatraceně daleko.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Neefektivně přezaměstnaná ekonomika, která se nikdy nezbavila puncu montovny. Země s měnou, která se jednoho dne může stát terčem kolosální spekulace. Inflační terapie centrální banky spoléhající na jedinou divokou kartu. I takové může být moderní Česko. „Nová bankovní rada ČNB v čele s Alešem Michlem si musí dávat velký pozor na komunikaci. Guvernér bude dost možná muset obdobně jako svého času Mario Draghi říci, že udělá cokoli, aby inflaci stlačil zpět. A to i za cenu, že přehodnotí svůj výrok o tom, že...
Ekonom Richard Hindls vidí v současné válečné situaci mezi Ruskem a Ukrajinou velký problém. A to především ohledně ekonomických dopadů na Evropu. „Ať to dopadne jakkoli, Evropa z toho nevyjde moc dobře,“ upozorňuje v rozhovoru pro INFO.cz. A pokud lze podle něj naopak říct, že z války někdo vyjde neoslaben, tak jsou to USA a hlavně Čína. „Čína měla pevnou pozici jednoho z lídrů světové ekonomiky už před válkou. A teď si ji přinejmenším rozhodně udrží,“ vysvětluje Hindls.
Sen o vlastním bydlení se Čechům letos podle všeho nepřiblíží. Ceny bytů nedokáže zchladit ani propad hypotečního byznysu o desítky procent. Stále více lidí se tak bude stěhovat do cizího. „Cena bytů v České republice je podobně atraktivní téma jako hádání výsledku hokejových utkání. Všichni na to máme názor, ale nikdo nevíme, jak to dopadne,“ uvádí šéf Komerční banky Jan Juchelka. Mezitím ale začnou draze refinancující dlužníci volat o pomoc. Komerční banka ovládaná francouzskou skupinou Société Générale ...
Také příští rok bude nabitý řadou významných zpráv, které ovlivní mezinárodní trhy. Redakce E15.cz vybrala deset nejzajímavějších zahraničních událostí, které by vám v příštím roce rozhodně neměly uniknout.
Výrobci kovových výrobků jsou kvůli rostoucím cenám oceli a železa nuceni zvyšovat ceny svého sortimentu. Lidé kupují i tyto dražší výrobky v obavách z dalšího cenového růstu. Někteří očekávají, že zdražování by se mohlo zastavit na konci roku. Podle prodejců stavebnin vzrostla cena železa proti únoru až o 150 procent. Zdražují také další stavební materiály, jako polystyren, dřevo, minerální izolace, střešní tašky nebo bednicí desky. To se projevuje i na cenách bytů.
Enormně sílící koruna stačila během uplynulých týdnů vymazat letošní zisky České národní banky. Ta koncem dubna hospodařila s více než jedenáctimiliardovou ztrátou, dalších minus 37 miliard centrální banka podle své aktuální bilance zdědila z předchozích let. Podle odborníků budou ztráty dále narůstat. Důvodem jsou obrovské devizové rezervy v eurech, které instituce nashromáždila za éry devizových intervencí, a jejichž hodnota má v příštích letech klesat vlivem tvrdší koruny.
Znečištěné ovzduší loni zapříčinilo v Indii předčasnou smrt skoro 1,7 milionu lidí. Mohlo za téměř 18 procent všech úmrtí v zemi, která má přes 1,3 miliardy obyvatel. Kvůli zplodinám ve vzduchu vzrostl počet případů rakoviny plic, onemocnění srdce, mrtvic, cukrovky a dalších chorob. K takovému závěru došla studie prestižního vědeckého časopisu The Lancet, o níž informuje server The Guardian.