hdp slovensko 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hdp slovensko 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Generální ředitel úvěrové pojišťovny Credendo – Short-Term EU Risks Christoph Witte hodnotí současnou ekonomickou situaci opatrně. Největší problémy podle něj řadu firem teprve čekají.
Zvýšením státního dluhu přes dvoubilionovou hranici ke konci letošního roku stoupne hypotetický dluh na každého Čecha na zhruba 198 300 korun ze 153 500 korun na konci loňského roku. Vyplývá to ze zveřejněných informací. Státní dluh by se měl ke konci letošního roku zvýšit podle MF na zhruba 2,12 bilionu korun. Důvodem je navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun, který odsouhlasila v pondělí vláda.
Podpůrné korporátní služby třetím stranám typu péče o zákazníky, správy financí nebo i výzkumu a vývoje v Česku zažívají rozmach. Obor podnikových služeb i letos zaznamenal dvojciferný meziroční růst.
Ekonomická úroveň Česka příští rok stoupne na 85 procent průměru 19 zemí eurozóny. Loni byl český hrubý domácí produkt (HDP) na obyvatele v poměru k eurozóně na 83 procentech a letos by měl stoupnout na 84 procent. Česko by tak na tom bylo lépe než Polsko, Maďarsko, Slovensko nebo Portugalsko. Vyplývá to z údajů v makroekonomické prognóze ministerstva financí.
Ekonomická úroveň Česka příští rok stoupne na 85 procent průměru 19 zemí eurozóny. Loni byl český hrubý domácí produkt na obyvatele v poměru k eurozóně na 83 procentech a letos by měl stoupnout na 84 procent. Česko by tak na tom bylo lépe než Polsko, Maďarsko, Slovensko nebo Portugalsko. Vyplývá to z údajů v makroekonomické prognóze ministerstva financí.
Ekonomická úroveň Česka v poměru k 19 zemím eurozóny v následujících letech poroste. Ministerstvo financí v aktuální dubnové makroekonomické prognóze letos očekává, že český hrubý domácí produkt na obyvatele v poměru k eurozóně stoupne na 85 procent a příští rok na 87 procent. Loni bylo Česko podle odhadů MF na 84 procentech zemí eurozóny. Česko by tak na tom mělo být lépe než Polsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko či Slovinsko.
Ekonomická úroveň Česka v poměru k 19 zemím eurozóny v následujících letech poroste. Ministerstvo financí v aktuální lednové makroekonomické prognóze letos počítá s růstem českého hrubého domácího produktu na obyvatele v poměru k eurozóně na 85 procent a příští rok na 86 procent. Loni bylo Česko podle odhadů MF na 84 procentech zemí eurozóny. Česko by tak na tom mělo být lépe než Polsko, Maďarsko, Slovensko, Portugalsko či Slovinsko.
Potřeby firem se podle hlavního ekonoma UniCredit Bank pro střední a východní Evropu Dany Bucsy míjí s kvalifikací lidí v Česku. Trh práce by si zasloužil reformu. Zároveň by podle něj měl stát řešit situaci lidí stojících mimo trh, aby dělali aspoň něco. Bucsa to řekl v rozhovoru pro deník E15.
Růst ekonomiky ve většině zemích střední a východní Evropy zůstane kolem tří procent, a to i přes mírné zpomalení v letech 2018 a 2019. Hospodářské prostředí, ve kterém působí banky v regionu, by mělo i nadále být příznivé. Růst HDP minulém roce byl pro většinu zemí regionu nejlepší od roku 2010. Vyplývá to ze studie UniCredit Group.