hdp usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hdp usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V americké Republikánské straně roste počet kongresmanů, kteří odmítají posílat zbraně a peníze Ukrajině na obranu proti ruské agresi, upozornil předminulý týden deník The Washington Post. Pokud by republikáni po volbách v příštím roce opět dostali svého kandidáta do Bílého domu a skeptický pohled na pomoc Kyjevu by v USA převážil, mohlo by to mít dramatické důsledky pro další vývoj konfliktu i budoucnost transatlantické spolupráce, varují experti.
Po dynamickém vývoji z posledních dvou týdnů by se situace v bankovním sektoru mohla postupně stabilizovat. Ačkoliv samozřejmě s jistotou nevíme, zdali se ještě v blízké budoucnosti neobjeví problémy u některé další banky v USA nebo v Evropě, nedávné kroky zainteresovaných centrálních bank a regulátorů by mohly vést k vyřešení situace.
Lepit pomocí zadlužení díry ve státním rozpočtu je něco, čemu by se zodpovědní politici měli vyhnout. Zadlužení má sloužit k překlenutí válek, pandemií či krizí, ale hlavně mají půjčené peníze mířit do produktivních investic, říká v rozhovoru v rámci projektu PFI Talks americký historik ekonomie Barry Eichengreen.
Z šéfa německé společnosti Deutsche Telekom, která patří mezi největší mobilní operátory na světě a která vlastní český T-Mobile, se stává hlasitý kritik Evropy. Timotheus Höttges už loni na podzim varoval, že Německo je jako žába vařící se v kotli a žije z minulosti. Během setkání na letošním ročníku Mobile World Congressu v Barceloně se opřel do celého kontinentu: „Evropané si hezky sedí, užívají si, popíjejí pivo a je jim dobře. Mezitím začínáme být pozadu v řadě oborů včetně umělé inteligence. Naopak ...
Dobré ráno! Je 61. den roku, svátek má Anežka. V tento den byla roku 1998 na severu Vídně byla unesena Natascha Kampuschová, která se na svobodu z podzemní kobky dostala až v srpnu 2006. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Geopolitické pohromy se zřídkakdy dostaví jako blesk z čistého nebe. Většinou vycházejí z dlouhodobých nerovnováh a pod povrchem doutnajících sporů. Přestože zahájení ruské invaze na Ukrajinu mnohé zaskočilo, šlo o výsledek permanentní nestability v regionu. Jelikož jde o nejrozsáhlejší vojenskou operaci na evropském kontinentě od druhé světové války, vyrojily se oprávněné obavy z potenciální devastace globálního finančního systému. S ročním odstupem nicméně nezbývá než konstatovat, že se univerzální ...
Dosažení cenové stability nepůjde bez obětí. Řada odvětví logicky trpí pod tíhou vyšších sazeb. Existují však i sektory, jimž přísnější měnová politika svědčí. Řeč je zejména o finančních domech. Rostoucí úroky vdechly do bankovních výsledovek notnou dávku dynamiky. Současné makroprostředí tak vytváří z akcií bank atraktivní investiční příležitost.
Svět drtí vysoká inflace, která u některých kryptospekulantů vzbuzuje naději, že hodnota početně zastropovaného bitcoinu v dohledné budoucnosti opět prudce vzroste. Škarohlídi by ale řekli, že jako inflační pojistka se digitální měny moc neosvědčily. „Člověk, který považoval bitcoin za bezpečný přístav v té nejkritičtější době, je na tom teď vlastně dobře," reaguje profesor ekonomie z Fakulty sociálních věd UK Ladislav Krištoufek, který působí také v roli prorektora pro vědu a tvůrčí činnost. Otázkou prý ...
Rok po začátku války na východě Evropy sledujeme, jak Berlín posílá na pomoc Kyjevu své tanky Leopard 2 a dalším zemím umožňuje jejich reexport. Kremelská propaganda pláče, že tím zbořil tabu a německé hlavně opět míří na Rusko. A k velkému průlomu skutečně došlo. Německo, které dlouho zanedbávalo svou armádu, si pod tlakem připustilo, že obrana Evropy si žádá jeho aktivitu a investice. Pacifismus zároveň opouští i Japonsko, přestože leží na druhé straně planety. Ruský vpád na Ukrajinu totiž vnutil světu ...