helfštýn rekonstrukce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu helfštýn rekonstrukce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z největších hradních komplexů v České republice má za sebou 700 let stavebního vývoje a my se v pořadu Adama Gebriena podíváme na nejsoučasnější vrstvu, která zde byla dodělána, je docela radikální a nejspíš vás dost překvapí.
V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se jinak proměnily ve zbořeniště. Další zastávkou je zámek Palupín ve stejnojmenné vesnici na Jindřichohradecku, který rekonstruuje Johanna Victoria Karenová.
Pábitel David Vávra ani náhodou nezbržďuje ve své tvůrčí činnosti. Píše, skláda, kreslí, hraje. A v poslední době jako cyklista velmi oceňuje rozšiřování cyklopruhů v Praze. Co se architektury týče, přál by ale městům ještě více odvahy.
Vrtule převážně čínských dronů víří české nebe v čím dál větších počtech. Globální fenomén pohltil i Čechy. Bezpilotní stroje i za desetitisíce korun skupují hlavně před Vánocemi a na jaře, kdy se vracejí vhodné podmínky pro létání. Jen těch, kteří se oficiálně registrovali u Úřadu pro civilní letectví jako piloti dronů, je už více než 35 tisíc. Celé letky dronů ale stále častěji využívají i firmy.
Letošního osmadvacátého ročníku soutěže Grand Prix architektů, Národní ceny za architekturu, se účastnilo 231 projektů. Hlavní cenu v soutěži dostali tvůrci ze studia Kuba & Pilař architekti za přestavbu menzy Koleje 17. listopadu pro Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze. Porota zveřejnila pětapadesátku loni realizovaných projektů, které postoupily do finále. Na ty se můžete podívat v naší galerii.
Nejlepším architektonickým počinem roku 2021 zvolila porota České ceny za architekturu rekonstrukci paláce na hradě Helfštýn, kterou realizoval Ateliér-r v čele s architekty Miroslavem Pospíšilem a Martinem Karlíkem. Z celkem sedmi finalistů vybrala porota vítězný projekt jednomyslně. Na práci autorů ocenila především preciznost přístupu kombinujícího radikální i citlivé vstupy, které činí ruiny hradu znovu obyvatelné.
Hrad Helštýn zdobí údolí Moravské brány na Olomoucku už od 14. století. Středověký komplex, jehož část musela projít rekonstrukcí, je druhým největším v Česku. Sanace renesančního paláce proběhla pod vedením architektonického studia Ateliér-r a Olomoucký kraj vyšla na 90 milionů korun.
Na hrad Helfštýn na Přerovsku se po čtrnácti dnech pandemií vynucené přestávky vrátili stavbaři. Finišují s rozsáhlou rekonstrukcí torza renesančního paláce, který plánovala správa hradu otevřít letos v létě. I když jsou kvůli nařízení vlády kvůli boji s koronavirem hrady zavřeny, staví se, uklízí nebo maluje i v dalších památkách.
Brány středověkého hradu Helfštýna na Přerovsku se na začátku ledna znovu otevřou návštěvníkům. Stane se tak při novoročním výstupu, který se odehraje v sobotu 4. ledna. Hrad byl naposledy otevřen o víkendu na konci listopadu.
Rok 2012 přinese změnu ve vedení Olomouckého kraje, stavbu nové dálnice i proměnu obchodních domů.