hewlett packard česká republika - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hewlett packard česká republika, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tchajwanskému výrobnímu kolosu Foxconn loni v Česku klesly tržby o dvanáct procent na 89,3 miliardy korun. V účetní závěrce to popsal jako náročný rok. „Výpadky v dodavatelském řetězci v průběhu celého roku ovlivňovaly naši schopnost proměňovat nárůst objednávek v tržby,“ popsal evropský ředitel Foxconnu Allan Keown.
Situace kolem nedostatku čipů a dalších elektronických součástek se začala mírně lepšit. Záleží ale na typu byznysu. Tchajwanský kolos Foxconn, který v Pardubicích a v Kutné Hoře vyrábí servery a počítače pro firmy HP a Hewlett Packard Enterprise (HPE), pozoruje uzdravování zejména u procesorů a grafických čipů. „Dodávky vypadají mnohem lépe. A to i proto že se dramaticky propadla poptávka koncových uživatelů,“ řekl deníku E15 viceprezident HPE pro superpočítače Mark Armstrong. Nedostatek levných starších...
Původem britský čipový gigant ARM rozjíždí prostřednictvím svých partnerů další expanzi v Česku. Čipy od této společnosti pohání drtivou většinu chytrých telefonů, tabletů a další elektroniky. Apple si je vybral do nové generace počítačů Mac a nahradil jimi Intel. Nyní se ARM chce dostat také do počítačů s Windows a serverů v datových centrech.
Česká republika si podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely jako jednu z priorit předsednictví Rady EU vybrala Akt o čipech, který má zmobilizovat desítky miliard eur na posílení výroby čipů. Podíl starého kontinentu v této strategické oblasti se v posledních deseti letech propadl z dvaceti na méně než deset procent. První polovodičoví giganti už s vidinou veřejných pobídek plánují výstavbu. Těžit z toho bude i Česko.
Český investiční trh je zaplavený různými typy fondů. V naprosté většině případů ničím zvláštním nevynikají. Proto může být pro investory náročné zvolit ten správný, který dokáže zhodnotit úspory při 10% inflaci a možná až přehřátých cenách nemovitostí, některých akcií a nejistých dluhopisů.
Tento článek vznikl mimo jiné za pomoci on-line konferenčních hovorů, cloudových úložišť dat, e-mailu nebo streamování zvuku. Tedy možností, které se zrodily díky internetu, dnes samozřejmé páteři ekonomiky, politiky i celé společnosti. Když však celosvětová síť začátkem devadesátých let do tehdejšího Československa pronikala, odborníci o ní jako o masovém fenoménu vůbec nepřemýšleli. „Tehdy jsme si mysleli, že půjde o záležitost vysokých škol, a nevěděli jsme, že rozvoj internetu bude pokračovat mimo tyto...
V severofinském městě Kajaani bude během několika týdnů uveden do provozu nejrychlejší superpočítač světa LUMI. Jeho pořízení a provoz vyjdou na 200 milionů eur, zhruba pět miliard korun. Částkou milionů korun přispívá prostřednictvím ministerstva školství také Česká republika, která díky tomu získá k superpočítači přístup.
Více než rok trvající nedostatek čipů dopadá zejména na Evropu. Starý kontinent se propadá v podílu výroby polovodičů a je závislý na Asii a na USA. V Evropě také až na výjimky chybějí významné firmy typu Intel, které by byly schopné čipy produkovat. Evropská komise chce problém řešit dvěma způsoby. Plánuje investovat značné prostředky do posílení výroby a rozjela se příprava evropského procesoru. Na něm chtěli pracovat i Češi, projekt ale nezískali.
SafeDX, dceřinný podnik globálně působící společnosti Foxconn, na český trh přichází s unikátním řešením orchestrace hybridních cloudů. SafeDX Cloud Platform zpřístupňuje oblíbené IT Cloud služby provozované v datových centrech v ČR s možností napojení na služby nejpoužívanějších světových veřejných cloudů, jako je Amazon Web Services či Microsoft Azure, a zároveň nabízí sjednocený pohled na řízení vývoje, testování a nasazování software či správu virtuální a fyzické IT infrastruktury.
V Brně se před dvaceti lety odehrála významná událost. Tehdejší předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus slavnostně zahájil veletrh výpočetní techniky Invex a při té příležitosti učinil svůj první nákup na internetu. Stalo se tak 10. října 2000 a nákup proběhl v tehdy nejznámějším českém internetovém obchodě Vltava.cz.