hlasování o církevních restitucích - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hlasování o církevních restitucích, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Spoléhání se na Ústavní soud může připomínat čekání na Godota – jen má přímočařejší průběh a existuje zde řádově vyšší pravděpodobnost jasného výsledku. Nyní se pozornost k tomuto garantovi ústavního pořádku upíná poté, co Sněmovna přehlasovala Senát a opětovně schválila osekání finančních náhrad církvím. Neboli se pokouší je v rozporu s původním záměrem zdanit.
Po několikahodinové debatě 106 poslanců ANO, ČSSD a KSČM odsouhlasilo návrh komunistů dodatečně zdanit finanční náhrady církevních restitucí. Návrh, aby zákon měl odloženou účinnost od ledna 2021 neprošel. Podle velká části zákonodárců norma narazí u Ústavního soudu.
Šéfové ANO a ČSSD Andrej Babiš a Jan Hamáček jsou s prvními sto dny existence vlády spokojeni. Opozice vytýká kabinetu plánovaný rozpočtový schodek a to, že nechystá důchodovou reformu.
Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD se výrazně přiblížila získání důvěry Poslanecké sněmovny. Komunisté totiž na jednání ústředního výboru rozhodli, že při sněmovním hlasování o důvěře budou hlasovat aktivně pro.
Už v sobotu se rozhodne o osudu vlády, kterou včera jmenoval prezident Miloš Zeman. Na zasedání 90členného ústředního výboru KSČM padne rozhodnutí, zda komunisté Babišovu druhou vládu podrží. Podle poslance a bývalého místopředsedy strany Jiřího Dolejše je podpora kabinetu pravděpodobná, i když diskuze bude divoká. „Pokud máme poslední slovo, není to úplně nejšťastnější pozice. Ale nechceme trucovat v koutě,“ říká Dolejš.
Daně, státní rozpočet, lidská práva, odvolatelnost ústavních činitelů a hlavně mezinárodní smlouvy o členství Česka v EU a NATO. O takových otázkách by většina sněmovních stran s výjimkou SPD, KSČM a částečně Pirátů nenechala rozhodovat občany v referendu. Návrh ústavního zákona z dílny uskupení Tomia Okamury proto nemá ve stávající podobě šanci na schválení. Muselo by ho podpořit alespoň 120 poslanců. Mají o něm jednat na schůzi, která začíná v úterý.
Vágní příslib prosazení referenda a ani slovo o zdanění nebo alespoň revizi církevních restitucí. To jsou největší výhrady KSČM k programovému prohlášení jednobarevného kabinetu Andreje Babiše. Patnáctičlenný poslanecký klub strany se proto usnesl, že dnes bude hlasovat proti vyslovení důvěry vládě.
Sblížení termínu krajských a sněmovních voleb je holé neštěstí. Roční odstup mezi dvěma svátky demokracie se sice může zdát dostatečný, ale jenom těm, kteří nepřemýšlejí jako politici. Pro ty, jak už můžeme vidět, se jedná buď o jednou dlouhou předvolební kampaň, nebo dvě spojené, úplně stejné volební kampaně. Což je v důsledku prašť jako uhoď.
Koaliční ministři se neshodli na jednotném postoji k návrhu KSČM, který se týká možného zdanění náhrad vyplácených v rámci církevních restitucí. Vláda nepřijala žádné stanovisko, uvedl na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Návrh komunistů jako jediný z ministrů podpořil ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Lidovci to považují za populistické. Koalice bude o věci ještě jednat.
Poslanecká sněmovna by měla hlasovat o zavedení kontroverzní elektronické evidence tržeb ve středu 10. února v 11 hodin. Prosadila to v dolní komoře na návrh předsedy klubu ANO Jaroslava Faltýnka vládní koalice, podle představitelů pravicové opozice TOP 09 a ODS protizákonně. Poslanci těchto stran se rozhodování o Faltýnkově návrhu na protest neúčastnili.