holeček rene - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu holeček rene, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do Holečkova zbrojního impéria Colt CZ Group, jehož je nepřímo největším akcionářem, patří nejen tradiční výrobce zbraní Česká zbrojovka, ale i americký Colt. Společnost Colt CZ, která má akcie zalistované na pražské burze, letos expandovala, když koupila švýcarského výrobce munice a technologií pro ozbrojené složky swissAA Holding. Společnost Colt CZ loni vykázala rekordní výnosy téměř 14,6 miliardy korun. Čistý zisk zbrojařské skupiny za loňský rok po zdanění přesáhl dvě miliardy korun.
Místo 250 tisíc pistolí ročně alespoň půl milionu kusů. Ambice zvýšit do roku 2025 výrobu nejen krátkých palných zbraní, ale i útočných pušek a dalšího sortimentu o padesát procent má Česká zbrojovka, součást holdingu CZG. Deníku E15 to řekl šéf uherskobrodské společnosti Jan Zajíc, který je v jejím čele od listopadu.
Až pro čtyři miliardy korun se chystá jít na pražskou burzu Česká zbrojovka. Tuzemský výrobce pistolí a samopalů hodlá investorům nabídnout zatím blíže neupřesněný objem stávajících i nově vydaných akcií, kontrolu ve firmě si ale nepřímo ponechá podnikatel René Holeček.
Žebříčky nejbohatších Čechů a Slováků sestavuje už dvacet let. Se zkušeností říká, že Slovensko vygenerovalo na počet lidí více miliardářů než Česko. „Řekněme, že mravy na Slovensku byly trochu uvolněnější a bylo možné uchvátit toho víc,“ konstatuje známý ekonomický novinář a provozovatel portálu Motejlekskocdopole.com Miroslav Motejlek.
Využití technologií v průmyslu spojilo plány krizového manažera Zdeňka Šmejkala s majitelem zbrojovky.
Miliardář René Holeček, kterému patří společnost Česká zbrojovka, prodává svůj dvacetiprocentní podíl v mezinárodní dopravní skupině Advanced World Transport (AWT). Akcie bude muset vykoupit druhý největší železniční dopravce v Evropské unii, polský PKP Cargo, který už od roku 2014 vlastní 80 procent akcií této firmy.
Finančník Pavel Tykač ztratil zájem o koupi těžební společnosti OKD. Předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Jan Sábel potvrdil, že jednání byla ukončena, protože se nepodařilo dospět k dohodě s firmou Ad Hoc Group (AHG) ohledně odkupu jejich pohledávek a hlasovacích práv.
Zájem finančníka Pavla Tykače o koupení černouhelné OKD dává logiku, shodují se analytici. Upozorňují především na Tykačovy dobré informace z oboru, které má díky své skupině Czech Coal těžící hnědé uhlí v severních Čechách. Tykačovou výhodou je i podpora odborů. Ekologové Tykačův záměr naopak kritizují.
Miliardář Pavel Tykač nabídl, že odkoupí černouhelnou společnost OKD. Podle hornických odborářů je Tykač součástí skupiny, kterou kromě něj tvoří ještě oni a majitel České zbrojovky René Holeček. Skupina má vedle akvizice zájem i o pohledávky současných majitelů firmy. Ministr průmyslu Jan Mládek dnes také oznámil, že stát se stal věřitelem OKD, protože podnik nezaplatil část sociálního pojištění.