home Office na české poště - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu home Office na české poště, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Firmy se s enormním nárůstem cen energií vyrovnávají především investicemi do fotovoltaiky a moderních technologií nebo zaváděním úsporných opatření při osvětlení a vytápění svých objektů. Z plynu přecházejí na zkapalněný ropný plyn LPG, snaží se víc využívat odpadní teplo z vlastní výroby, montují úsporná svítidla, snižují teplotu v kancelářích, upravují pracovní dobu. Omezení výroby nebo propouštění zaměstnanců až na výjimky neplánují.
Chystaná novela zákoníku práce má zaměstnavatelům uložit povinnost hradit zaměstnancům pracujícím z domova náklady na energie, teplo či vodu, což by se v době energetické krize mnoha pracovníkům hodilo. Novela, která by podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) měla platit od počátku příštího roku, počítá s hodinovým paušálem 2,80 koruny za každou započatou hodinu práce. Část firem však přichází s kritikou návrhu. Home office je podle nich benefitem sám o sobě, a protože zaměstnancům šetří čas a ...
Náhlá masivní migrace zákazníků na internet zastihla švédský nábytkářský gigant v nedbalkách. O to důležitější bude tempo, jakým se i česká divize IKEA nové realitě přizpůsobí. „Adaptace na on-line byla rychlejší než jakýkoliv korporátní proces, který jsem za čtvrt století ve firmě viděl. Nejdůležitější úkol do budoucna je digitalizovat nakupování v obchodech,“ říká generální ředitel IKEA pro Česko, Slovensko a Maďarsko David McCabe. Zvlášť v Evropě počítá IKEA se zvýšením podílu lokální výroby. S tou by ...
Značná část českých společností provozuje takzvaný hybridní model práce, kdy se po část týdne pracuje z domova. Příspěvky na náklady spojené s home officem ovšem hradí jen zlomek zaměstnavatelů. Účty za elektřinu, internet a další náklady si tak zaměstnanci musejí platit sami, a to i přesto že náklady mohou přesahovat tisíc korun měsíčně.
Odchod z kanceláří byl v prvních týdnech pandemie nejčastější reakcí na možné riziko nákazy. V první vlně přes 40 procent Čechů alespoň částečně pracovalo ze svých domovů, ve druhé vlně toto řešení využilo méně než 30 procent obyvatel. Češi práci z domova zvládají mnohem hůře než zaměstnanci ve zbytku světa. Vyplývá to ze studie think tanku IDEA, věnujícímu se českým zaměstnancům, a studie společnosti Microsoft Work Trend Index.
Zásilkovna roste ve středoevropského doručovacího obra. Navzdory pandemii zdvojnásobila svůj obrat a míří na Blízký východ. Chystá také nové produkty i velkou akvizici. Letos a příští rok plánuje na svých evropských trzích rozšiřovat boxy pro automatický výdej zásilek, které chce dostat v Česku i do těch nejmenších obcí. „Jakmile budu schopná naplnit letadlo do Dubaje, tak si ho pronajmeme a bude na něm logo Packety,“ odhaluje další cíl zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Masový přesun na home office a rozvoj IT hrají do karet firem budujících datová centra. Státní zakázky zatím paradoxně až takovým hybatelem oboru nejsou. „Rezistence je samozřejmě obrovská,“ říká k ochotě úředníků přijímat nové technologie Milivoj Uzelac, majitel tuzemského stavitele datových center Altron.
Investiční skupina Penta ještě loni oznamovala, že si nový kancelářský komplex Churchill Square na pomezí pražského Žižkova a hlavního nádraží ponechá. Teď to však vypadá, že do konce roku bude mít areál nového majitele. „Nabídky jsou natolik zajímavé, že se partneři Penty rozhodli přehodnotit své stanovisko,“ říká šéf realitní části Penty Petr Palička.
Období téměř plné zaměstnanosti, růstu mezd a zavedených jistot je pryč, otevírá se doba velké nejistoty. „Ale každé období nejistoty je zároveň i obdobím pro nové příležitosti. Pomáhá nám to myslet mimo zavedené postupy, být více kreativní,“ říká Philippe Riboton, šéf společnosti HR Partners, která se zaměřuje na obsazování topmanažerských postů.