horacek za prezidenta 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu horacek za prezidenta 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Většina osobností českého byznysu vyjadřuje na sociálních sítích radost z volebního vítězství Petra Pavla a slibuje si od něj, že vrátí prezidentskému úřadu ztracenou důstojnost. Vyzdvihují také, že nový prezident porazil svého soupeře Andreje Babiše přesvědčivým rozdílem. Chválí i vysokou volební účast.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
Ačkoli zbohatl díky založení nejstarší tuzemské sázkové kanceláře Fortuna, považuje se dnes spíše za konzervativního investora a zbytečnému riziku se vyhýbá. „Zdaleka nejvíce se v této zemi za poslední čtvrtstoletí vyplatí investovat do uměleckých předmětů,“ tvrdí textař, podnikatel a bývalý kandidát na prezidenta Michal Horáček v novém vydání magazínu E15, který se věnuje investicím.
Máme na víc (2018) je dokumentární snímek režisérů Robina Kvapila a Radima Procházky. Zachycuje kampaň a práci volebního týmu neúspěšného kandidáta na prezidenta, známého českého textaře Michala Horáčka. Film zahajoval 22. ročník MFDF Ji.hlava. Slavnostní premiéra proběhne 23. ledna a do kin bude snímek uveden 24. ledna, přesně rok po druhém zvolení Miloše Zemana do funkce prezidenta.
V sobotu 27. 1. 2018 se má facebooková bublina (vysokoškolský student žijící v Praze) probudila do své noční můry. Volby vyvrcholily do dalšího prezidentského období Miloše Zemana. Povolební statusy se nesly už tradičně v apokalyptickém duchu, lišily se jen podáním. Apokalypsa urážlivá zněla nějak takto: „Všichni umřeme a můžou za to ty debilové, co volili Zemana“. Apokalypsa úniková: „Já už tady končím a emigruju.“ A nakonec apokalypsa pozitivní: „Asi tady končíme, ale pojďme se snažit pochopit proč.“ ...
Tak jsme prohráli. Jiří Drahoš nedokázal přesvědčit dost voličů, zatímco Miloš Zeman zvládl vyburcovat veškerý svůj elektorát a zvítězit. Je pravda, že to bylo těsné, ale na to se historie neptá. Nezbývá než pogratulovat vítězi a doufat, že z příští prezidentské volby vzejde někdo přijatelnější jak pro ty dva miliony a sedm set tisíc lidí, kteří volili Jiřího Drahoše, tak pro voliče Miloše Zemana. Někdo, kdo oba tábory alespoň trošku spojí.
Na volební kampaň v prvním i druhém kole prezidentské volby dostal současný prezident Miloš Zeman od podporovatelů na nefinančních i finančních darech celkem asi 26,5 milionu korun. Jeho protikandidát Jiří Drahoš získal na darech finanční i nefinanční povahy téměř 50 milionů korun, což je limit, který stanovuje zákon. Na celkové vyúčtování výdajů mají kandidáti čas do jara. Do pondělní půlnoci museli pouze zveřejnit všechny dary.
Prezidentští kandidáti musí podle zákona věnovat zbylé peníze z kampaní na dobročinné účely. Charity si letos přijdou na víc než před pěti lety, hlavně díky „nekampani“ Miloše Zemana.
Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde Miloš Zeman do televize čtyřikrát, ve dvou případech tam bude sám. Drahoš namísto toho bude objíždět voliče. Jiří Drahoš to dnes řekl při návštěvě rodného Jablunkova na Frýdecko-Místecku.
První kolo prezidentských voleb vyselektovalo dva finalisty, část z poražených uchazečů o Hrad ale pokračuje v kampani na podporu Jiřího Drahoše. Úřad pro dohled nad hospodřením politických stran upřesňuje, že náklady na tento způsob propagace se započítávají do limitu neúspěšných kandidátů, nikoliv finalistů.