hranice chudoby v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hranice chudoby v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vypadá to, že se sociální napětí v Evropě přelilo z Británie přes Francii do Německa. Zatímco v Británii se už před týdny stávkovalo a demonstrovalo kvůli vyšším platům, které vláda odmítala, ve Francii se měsíce demonstruje a stávkuje proti zvyšování věku odchodu do důchodu na 64 let. V Německu se zase stávkuje kvůli mzdám. Inflace je stále na úrovni osmi procent, klesají reálné mzdy a zaměstnanci ve státních a veřejných službách chtějí přidat více, než jim jejich zaměstnavatelé nabízejí.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Hranice mezi veřejným a soukromým se často stírají, zamlžují, stávají se nepřehlednými, ale ekonomie pro toto chování již od dob školy veřejné volby má své vysvětlení – zpravidla vždy lze dohledat koncového beneficienta takového jednání. Ano, jednání, nejde o to, co je přiznaný záměr (natož veřejně přiznaný), jde o to, co je záměr dokonaný Vaší aktivitou, jak již před sto lety vysvětloval ve Vídni Mises a v sousedním Brně Engliš: lidské jednání je vždy účelné.
V případě války na Ukrajině je velmi těžké udržet emoce na uzdě, ale měli bychom se o to občas pokusit. Máme jedinečnou příležitost vidět některé věci jasně a přehledně. A jsou to věci bazální. Navzdory dlouho nevídané jednotě států EU a NATO si nemyslím, že jde o jev trvalý. Projevovat jednotu ve chvíli, kdy se následky konfliktu nepřelily do vaší země a ekonomiky, je mnohem jednodušší, než jaké to bude, až taková situace nastane. Nevěřím, že touto zkouškou projde mezinárodní společenství bez poskvrny. ...
Německo opět po roce ekonomicky sílí. Anebo ne? Německá společnost se nemůže dohodnout, jak důležitý a efektivní je ekonomický růst ukazující se na pohybu hrubého domácího produktu, který zachycuje objem vytvořeného zboží a služeb. Všechno přitom vypadá tak jednoduše: ekonomika podle tamního statistického úřadu loni meziročně vzrostla o 2,7 procenta. Slušný výkon ale snižuje nízká srovnávací základna. Rok 2020 byl rokem covidového výpadku, dlouhých lockdownů, takže růst HDP v roce 2021 nikoho moc ...
Střední vrstva v Německu oslabuje, zjistil rozsáhlý výzkum Nadace Bertelsmann prováděný ve spolupráci s organizací nejrozvinutějších zemí světa OECD. Podle zjištění výzkumníků se počet lidí patřících ke střední příjmové skupině v Německu za posledních dvacet pět let snížil ze 70 na 64 procent. Naopak na deset procent vzrostl počet lidí trpících příjmovou chudobou. A 18 procent lidí je příjmovou chudobou bezprostředně ohroženo.
Afghánistán se po dvaceti letech vrátil do područí radikálního islamistického hnutí Tálibán. Ve všech evropských státech proto sílí obavy z nové uprchlické krize. Řada expertů a zahraničních médií se shoduje, že situace z let 2015 až 2016 se opakovat nebude. Proniknout dnes do Evropy je totiž pro Afghánce mnohem těžší než před šesti lety.
Dlouhé roky bylo nájemní bydlení považováno za méně hodnotnou alternativu bytu v osobním vlastnictví. Růst cen realit a turbulence způsobené epidemií to změnily. Zájem o pronajímání bytů prudce roste a stal se hitem také pro individuální investory a fondy.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Rozhovory s manažery světových firem bývají často nudné, když se soustřeďují na specializované otázky, které zajímají jen pár odborníků. Nejnovější rozhovor se šéfem Volkswagenu v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung je velkou výjimkou. Dvaašedesátiletý Herbert Diess se vyjadřuje k citlivému tématu vztahu obchodu a politiky, jakož i k politické odpovědnosti firmy, která provozuje byznys všude na světě včetně diktátorských režimů.