hraniční přechody maďarsko srbsko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hraniční přechody maďarsko srbsko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Maďaři na konci osmdesátých let jako první strhávali železnou oponu. Nyní obehnali kvůli migrační vlně plotem svoji hranici se Srbskem, Chorvatskem a Slovinskem. O podobném opatření už nahlas uvažují i Slováci a Rakušané. Podle selského rozumu by postavení bariér a posílení ostrahy hranic migraci mělo zastavit. Přesně o to se snaží Spojené státy posledních třicet let na mexické hranici. Za tu dobu se ovšem počet ilegálních migrantů v zemi ztrojnásobil.
Podle posledních zpráv chorvatská policie zablokovala desítky migrantů na hranici se Srbskem. Snaží se tak vyslyšet výzvu slovinského ministerstva vnitra ke zpomalení proudu uprchlíků směřujícího do této dvoumilionové země. Asi 2700 uprchlíků vstoupilo během soboty z Chorvatska do Slovinska a další přes jeho území proudili v noci a dnes ráno, kdy čekalo v chorvatském tranzitním táboře Opatovac na vstup do Slovinska na čtyři tisíce uprchlíků.
Asi 2700 uprchlíků vstoupilo během soboty z Chorvatska do Slovinska a další přes jeho území proudili v noci a dnes ráno, kdy čekalo v chorvatském tranzitním táboře Opatovac na vstup do Slovinska na 4000 uprchlíků. Slovinsko však zatím hodlá z Chorvatska přejímat nanejvýš 2500 uprchlíků denně, informovala agentura APA.
Maďarsko dnes oznámilo dočasné obnovení kontrol na hranici se Slovinskem. Jde tak o další hranici uvnitř schengenského prostoru s obnovenou policejní přítomností v důsledku současné uprchlické krize v Evropě. Maďarská vláda k opatření přistoupila poté, co o půlnoci kvůli přílivu migrantů uzavřela zelenou hranici s Chorvatskem, načež do Slovinska zamířily ve speciálně vypravených autobusech první stovky běženců z Chorvatska.
Maďarsko uzavře kvůli neustávajícímu přílivu migrantů od dnešní půlnoci zelenou hranici s Chorvatskem. Oznámil to po zasedání bezpečnostního kabinetu maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Hraniční přechody budou fungovat dál, mají na nich ale platit zpřísněná bezpečnostní opatření.
Navzdory chladnému a deštivému počasí počet migrantů putujících balkánskou stezkou do západní Evropy výrazně neklesá. Do Maďarska během úterý dorazilo 6600 a do Rakouska 7000 běženců. Chorvatsko jich hlásí denně v průměru pět tisíc. Vyzkoušet ochranu hranice v případě zesílení migrační vlny je také cílem cvičení českých policistů a vojáků u hranic s Rakouskem.
Více než 10 tisíc migrantů dorazilo během pátku do Chorvatska, což představuje dosavadní denní rekord. Na svých internetových stránkách o tom dnes informovalo místní ministerstvo vnitra. Z Chorvatska pokračují migranti nejčastěji přes Maďarsko do Rakouska a dál Německa. Maďarsko-rakouskou hranici od pátku do dnešního rána překročilo kolem 13 tisíc běženců.
Plot proti imigrantům na maďarsko-chorvatské hranici je téměř hotový, ohlásila maďarská vláda. Mluvčí kabinetu Zoltán Kovács ve státním rozhlase ujišťoval, že Maďarsko nechce hranice uzavřít, nýbrž chránit, a že oficiální hraniční přechody zůstávají otevřené.
Také Maďarsko vedle Slovenska uvažuje o tom, že u soudu napadne systém kvót pro rozdělení migrantů schválený většinou ministrů vnitra členských zemí Evropské unie. Podle agentury Reuters to dnes v Budapešti řekl šéf úřadu maďarského premiéra János Lázár. Uvedl také, že vláda brzy rozhodne o tom, zda pro migranty zcela uzavře po své hranici se Srbskem i hranici s Chorvatskem.
Chorvatsko zakázalo vjezd na své území vozidlům registrovaným v Srbsku, informoval chorvatský ministr vnitra Ranko Ostojić. Podle něj srbští občané mají nadále vstup do Chorvatska povolený, auta ne. Policie původně tvrdila, že zákaz platí pro lidi i automobily. Opatření je reakcí na krok Srbska, které ve středu večer zastavilo cesty všech chorvatských nákladních aut na své území a přepravu zboží z Chorvatska.