hraniční přechody srbsko maďarsko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hraniční přechody srbsko maďarsko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Léto vybízí k relaxaci, cestování a poznávání. A je normální, že člověk touží po tom, co nemá přímo k dispozici. Takovým příkladem je moře, ke kterému lze dojet pohodlně i autem. Přinášíme přehled nejpopulárnějších destinací a informace, jakou nejkratší trasu k pláži zvolit nebo na kolik cesta autem vyjde.
Slovensko v souvislosti s nelegální migrací nasadilo hlídky na čtyři vybrané hraniční přechody s Maďarskem a posiluje společné policejní hlídky, které pracují v Maďarsku v příhraničí se Slovenskem. V sobotu o tom informovala mluvčí ministerstva vnitra Zuzana Eliášová. Kvůli náporu migrantů kontroly na hraničních přechodech se Slovenskem zavedly ve čtvrtek Česko a Rakousko.
Teploty klesající hluboko pod bod mrazu vedle Česka zasáhly i další evropské země, úřady hlásí desítky mrtvých. V Maďarsku a Srbsku extrémní mrazy ohrožují na životě také uprchlíky, kteří tam přežívají v improvizovaných podmínkách.
Makedonie zcela uzavřela svou hranici pro uprchlíky, uvedla s odvoláním na nejmenovaný policejní zdroj agentura Reuters. Země tak reagovala na rozhodnutí Slovinska a Srbska, které rovněž začaly uplatňovat nová opatření pro vstup na své území. Na řecko-makedonské hranici se přitom tísní tisíce běženců a další stále přicházejí. Podle makedonského ministerstva vnitra do země v úterý z Řecka nevstoupil již žádný migrant.
Železniční hraniční přechody mezi Maďarskem a Chorvatskem zůstanou zavřené a uzávěra bude od neděle platit dalších 30 dní. Rozhodl o tom maďarský ministr vnitra Sándor Pintér.
Migrační krize začíná podstatně ovlivňovat vnitřní politiku evropských zemí, zvláště pak těch států EU, kam míří největší počet utečenců. Evropská unie reaguje na sílící problémy pomalu, a tak národní vlády sahají po vlastních zbraních. Opevňují hranice, zpřísňují azylovou politiku.
Rakousko nebude do země vpouštět běžence, kteří nemají v úmyslu v této alpské republice požádat o azyl, ale chtějí jen zemí projít. Dnes to rozhlasové stanici ORF řekla rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová. Opatření chce Vídeň uplatňovat od konce příštího týdne, konkrétní datum ale ministryně neoznámila. Pokud Rakousko přijímání běženců omezí, bude ho následovat i sousední Slovinsko, uvedlo dnes tamní ministerstvo vnitra.
Běženci, kteří hledají ve Švýcarsku azyl, si ze zákona mohou ponechat jen majetek do výše tisíc franků (necelých 25 tisíc korun), vše ostatní musí v rámci spoluúčasti na své péči odevzdat. O dosud neznámé praxi, kterou podle všeho alpská konfederace již dlouho uplatňuje, nyní informovala švýcarská rozhlasová a televizní společnost SRF. Podobné opatření chystá i Dánsko, kde se parlamentní strany dohodly na hranici 10 tisíc dánských korun (asi 36 tisíc korun).
Na rakousko-slovinské hranici začala stavba téměř čtyřkilometrového plotu, který má pomoci usměrnit migranty přicházející do Rakouska po takzvané balkánské trase. Stavba u štýrského hraničního přechodu Spielfeld by měla být hotová do Vánoc.
Lídři evropských zemí podepsali na summitu ve Vallettě vznik svěřeneckého fondu pro Afriku. Evropská komise už do něj vyčlenila 1,8 miliardy eur (přes 48,5 miliardy korun). Další finance poskytnou členské státy EU, ale i některé evropské země mimo unii. Švédsko kvůli přílivu migrantu zavedlo dočasné kontroly na hranicích. Slovinská policie oznámila, že do země od středy do dnešního rána dorazilo přes deset tisíc migrantů, výstavba zátarasů na hranicích s Chorvatskem je zřejmě neodradila.