hudba bez autorských práv - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hudba bez autorských práv, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Katie Wagner je právnička v čele nezávislé newyorské organizace Volunteer Lawyers for the Arts (Dobrovolní právníci za umění, dále jen VLA), která se zaměřuje na právní pomoc v uměleckých kruzích. Společnost, jež letos slaví padesáté výročí založení, se také snaží o šíření právní vzdělanosti v rámci široké veřejnosti a podporu edukativní činnosti pro svoji potenciální klientelu. Mezi další zkušenosti výkonné ředitelky VLA, patří také její angažmá v National Music Publishers´ Association (NMPA), organizaci ...
Před necelými třemi měsíci odhlasoval Evropský parlament směrnici, která dává tisku a tiskovým agenturám naději, že jim internetoví giganti konečně začnou něco platit. Po celá léta internetové společnosti denně přebíraly tisíce článků, aniž by zaplatily haléř těm, kdo zprávy vytvořili. Toto historické hlasování o autorských právech umožnila nevídaná mobilizace novinářů a odvaha europoslanců tváří v tvář intenzivnímu tlaku ze strany internetových gigantů. Směrnice nyní potřebuje konsenzus parlamentu, ...
Zmapovat historii tuzemského protestsongu se snaží nové obsáhlé dvojalbum. Ne na všechny ale došlo.
Adam Zábranský, třiadvacetiletý student práv na Karlově univerzitě, je od roku 2014 pražským zastupitelem za Pirátskou stranu. „Do politiky jsem šel proto, že jsem nebyl spokojený s tím, jakým způsobem u nás probíhá, a myslel jsem si, že se to dá změnit,“ říká. Přiznává ale, že v českém politickém prostředí, kde je velká část politiků přímo napojena na různé zájmové skupiny, je velmi těžké dosahovat větších změn, obzvláště pak z pozice opozičního zastupitele. Co tedy člověka v tak mladém věku vede k ...
Souboj mezi videoserverem YouTube a zástupci hudebního průmyslu se dále vyostřuje. Nyní vytáhl své trumfy YouTube, který ve své zprávě informoval o úspěších v boji proti pirátství.
Podívat se na sportovní přenos například na webu České televize by v budoucnu mělo být možné i na dovolené v Evropské unii. Členské země se dnes dohodly na pravidlech, která by měla v budoucnu zajistit, že občan jednoho unijního státu bude mít při návštěvě jiné země osmadvacítky možnost sledovat na internetu filmy, poslouchat hudbu či číst elektronické knihy, které si zaplatil ve své zemi.
Pro autory přínosný, ale mnohými také kritizovaný Ochranný svaz autorský (OSA) loni vybral na poplatcích za užití autorských práv zejména k hudebním dílům 900,1 milionu korun. Meziročně to představuje nárůst o necelých pět procent. „Celkové inkaso v roce 2014 dosáhlo rekordní výše a poprvé překročilo psychologickou hranici 900 milionů korun,“ uvedl předseda dozorčí rady svazu a bluesový hudebník a skladatel Luboš Andršt.
Švédská policie při razii proti portálu pro bezplatné sdílení souborů The Pirate Bay prohledala místnost se serverem ve Stockholmu. Portál po zákroku není na internetu dostupný. Policejní mluvčí Paul Pinder bez dalších podrobností řekl, že policejní razie se uskutečnila poté, co si švédská organizace pro boj proti internetovému pirátství Rights Alliance stěžovala na údajné porušování autorských práv ze strany Pirate Bay.
Společnost Vitana měla na krku žalobu za použití sloganu „Je to paráda“ ze slavné písně Karla Zicha ve své reklamě na omáčky. Soud žalobu zamítl, jiné přitom v obdobných sporech rozhodovaly obráceně.
V Austrálii se dřív po domnělých zlodějích ovcí střílelo. U nás se s nimi vedou soudy. Alespoň když jde o ovce reklamní. Už pět let se české soudy pokoušejí rozlousknout otázku, zda je mobilní operátor Vodafone skutečně zlodějem ovcí nebo na něm jenom chce studio Aardman trhnout šestnáct milionů.