hurikán usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hurikán usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bilance hurikánu Ian ve Spojených státech překročila 100 mrtvých. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters. Největší zkázu napáchal hurikán Ian na Floridě, odkud také pocházejí všechny americké oběti s výjimkou čtyř lidí, kteří zahynuli v Severní Karolíně. Bilance podle Reuters pravděpodobně dále poroste s tím, jak záplavové vody ustupují a záchranáři se dostávají hlouběji do oblastí, které byly původně odříznuty od okolí.
Mají na trzích aktuálně navrch medvědi, anebo býci? Jinými slovy, věří investoři spíše na pokles, nebo na růst finančních trhů? Odpověď v těchto dnech extrémně záleží na tom, komu se rozhodnete naslouchat: zatímco jedni nakupují ostošest, druzí jsou skeptičtější – a například slavný investor Michael Burry – ano, ten, který si jako jeden z mála před 15 lety vsadil na příchod hypoteční krize – v posledních týdnech prodal celé akciové portfolio a ponechal si jen akcie firmy provozující vězení.
Elon Musk plánuje snížit počet zaměstnanců ve své automobilce Tesla, firma má zrušit deset procent pracovních míst. Podle agentury Reuters to napsal v interním e-mailu manažerům americké společnosti. Musk to odůvodňuje tím, že má obzvláště špatný pocit z vývoje ekonomiky.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
V Dánsku ve středu jednali šéfové některých vlád EU o projektu takzvané „zelené elektrárny pro Evropu“. Megalomanský projekt výstavby umělých ostrovů a tisíců nových větrných turbín v Severním moři má zbavit část EU závislosti na ruském plynu a dalších energetických surovinách. Po dokončení by měly nové větrné parky nevídaných rozměrů zásobovat elektřinou desítky až stovky milionů domácností. Někteří experti ale upozorňují na možné negativní důsledky provozu tak obrovského větrného parku pro životní ...
Již rok žijeme v ekonomice nedostatku. Tento pojem si teoretická ekonomie osvojila na sklonku komunismu k popisu jeho chronických nedostatků všeho druhu. Kdo tu dobu pamatuje, správně namítne, že se dnešní stav nedá s tehdejší hloubkou problému srovnávat. Ale přesto: v roce 2021 došlo v globální ekonomice k sérii šoků v nabídce i poptávce, s nimiž se dosud nevyrovnala.
Hurikán ve Spojených státech amerických nebo záplavy v Evropě. To jsou příklady přírodních katastrof, které v roce 2021 napáchaly škody celkem za 170 miliard dolarů, tedy za více než tři biliony korun. Největší náklady mezi katastrofami roku si vyžádaly následky hurikánu Ida, který stál americkou ekonomiku 65 miliard dolarů, tedy přes bilion korun. Ničivé tornádo na Moravě způsobilo škody za desítky miliard korun.
Globální ekonomické škody způsobené přírodními katastrofami v letošním roce podle odhadů dosáhly 250 miliard dolarů (5,6 bilionu korun). Oproti loňskému roku se tak zvýšily o 24 procent. Oznámila to dnes švýcarská zajišťovna Swiss Re. Dodala, že škody kryté pojištěním stouply o 17 procent na 105 miliard dolarů. Byly tak čtvrté nejvyšší od roku 1970.
O tázka problémů změny klimatu už není jen teorií, ale naplno se začíná projevovat i v praxi. Evropské státy čelí energetické krizi, která výrazně zdražuje cenu elektřiny. Ta podle agentury Bloomberg vyskočila ve Skandinávii, která je klíčovým vývozcem energie, v září meziročně až na pětinásobek. Příčinou problému je nedostatek vody, která je nejdůležitějším zdrojem elektřiny v tamním regionu.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.