hydroponie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hydroponie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak se tvoří rajčatový ráj? Co všechno je potřeba k produkci nejen chutných, ale i nutričně bohatých rajčat a jde to zajistit i v Česku? Na tyto a další otázky odpověděl v rámci posledního Tech Talku host z nejpovolanějších. Lukáš Rázl je ředitelem projektu Naše rajče, v přepočtu na kilogramy největšího tuzemského producenta rajčat. Jeho skleníky, stojící na místě bývalé uhelné elektrárny, využívají v maximální možné míře moderní technologie. Rázl vysvětluje, jak pokrok zlevňuje a zároveň zkvalitňuje ...
Mezi ruskou blokádou Oděsy, ničením ukrajinské vývozní infrastruktury s cílem ekonomicky zemi dostat na kolena a nedostatkem obilovin v Africe je jasná spojitost. Světová potravinová bezpečnost však už dlouhodobě trpí stresem z dopadů sucha a změn klimatu. Oboje společně vytváří pro miliony lidí zejména v Sahelu a na Blízkém východě nebezpečný mix.
Tuzemské startupové prostředí se v minulém týdnu opět posunulo o něco dále. Společnost Productboard díky nejnovějšímu investičnímu kolu dosáhla hodnoty 1,75 miliardy dolarů a stala se tak nejhodnotnějším startupem v zemi. Překonala Rohlík Tomáše Čupra a jako druhá v Česku dosáhla statusu jednorožce, tedy startupu, jehož tržní hodnota přesáhla miliardu dolarů. Jejího příkladu mohou letos následovat další tuzemské firmy, jež mají k miliardovému milníku blízko. Přihlaste si odběr Technoverse newsletteru >>>
Jeden z nejvlivnějších českých právníků Radek Pokorný se pustil do zelinářství. Advokát, který v minulosti platil za jednoho z nejbližších spolupracovníků bývalého premiéra Bohuslava Sobotky a nyní právně zastupuje čínskou společnost CITIC, získal pětinový podíl v inovativním pěstiteli rajčat Agro Kadaň. Informaci, která vyplývá z obchodního rejstříku, Pokorný deníku E15 potvrdil.
Australská firma pěstuje tuny rajčat jen díky energii ze slunce a mořské vodě. Činí tak už několik let, podle tvůrců konceptu jde o potvrzení, že zemědělství může fungovat i při takto "extrémních podmínkách".
Český občan Honza Frinta přijel do Vietnamu poprvé v roce 2010 pracovat pro nadnárodní firmu, letos ale svoji kancelář přestěhoval na střechu budovy Fablab Saigon v jihovietnamském Ho Či Minově Městě. Pronajal si tam totiž malý prostor, kde vlastními silami vybudoval hydroponickou zahradu a pěstuje tam zeleninu.
Nemusíte mít zahradu, terasu a ani balkon, přesto můžete být dennodenně obklopeni zelení. Rostliny v interiéru jsou zejména dekorativním prvkem, třeba v kuchyni však můžete pěstovat i bylinky či zeleninu.
Bez živých rostlin by byl interiér smutný. Ale ne každý má zase chuť nebo čas pečovat o desítky hrnkových rostlin rozmístěných po celém domě. Co pomůže vyřešit toto dilema? Zelené stěny.
Umíte si představit svůj byt bez zelených obyvatel v květináčích? Možná máte ale někdy pochybnosti o druzích vhodných třeba do ložnic, nebo dětských pokojů. Ani tam se nemusíte obejít bez rostlin, pokud vyberete ty správné.