hyperloop cena kilometru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hyperloop cena kilometru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Dubajská poušť znovu láká velký byznys. Tentokrát na Světovou výstavu Expo 2020 odloženou o rok, jež si vyžádala masivní investice v řádu miliard dolarů. Sázka šejků je tradičně vysoká, stejně tak ale i nejistota její návratnosti – klíčové asijské trhy, především Čína a Indie, jsou kvůli pandemii dál „zavřené“. V dosažení Emiráty vytyčené mety 25 milionů návštěvníků během půl roku nevěří taxikáři, průvodci ani komisař českého pavilonu.
Americký miliardář Elon Musk v noci na středu novinářům a pozvaným hostům v Los Angeles představil svůj téměř 1,8 kilometru dlouhý testovací tunel pro vysokorychlostní přepravu osob, který se podle něj časem stane řešením ubíjejícího provozu v kalifornském velkoměstě. Zkušební jízda byla podle účastníků působivá, byť kodrcavá. Musk mezitím zdůraznil, že tunel ještě čekají úpravy, které zajistí plynulou jízdu, napsala agentura AP.
Hyperloop, dopravu uvnitř potrubí s nízkým tlakem, proslavil vizionář Elon Musk. Nápadem se však zabývají i další firmy. Jednou z nich je start-up Hyperloop Transportation Technologies, který se na stavbě svého přepravního systému dohodl na různých místech světa. „Hyperloop lidem vrací tu nejdůležitější věc – čas. To je lidský aspekt, který chci do dopravy přinést,“ říká spoluzakladatel firmy Bibop Gresta.
Bývalý náměstek ministra dopravy Petr Šlegr se dlouhodobě (a zatím marně) snaží prosadit v tuzemsku vysokorychlostní tratě (VRT), zároveň patří k největším kritikům poměrů, které při plánování železniční výstavby panují. Zakladatel Centra pro efektivní dopravu odpovídal čtenářům serveru E15.cz. „Kombinace malosti, šlendriánu a zájmů konkrétních firem jednajících skrze konkrétní lidi,“ shrnuje důvody zaostalosti české železnice.
Cestování budoucnosti, kdy se lidé budou přepravovat ve speciálních kapslích uvnitř potrubí rychlostí přes 1200 kilometrů za hodinu, poprvé otestovala americká společnost Hyperloop One. Koncept navržený vizionářem Elonem Muskem počítá s využitím stlačeného vzduchu a magnetismu a spojit by v první fázi měl americká města Los Angeles a San Francisco.