hypoteční kalkulačka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hypoteční kalkulačka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dostanete-li se do problémů se splácením hypotéky, pak je nejdůležitější neusnout na vavřínech a začít co nejrychleji jednat. Bance o svých finančních potížích říct a snažit se najít rozumné řešení, jak s nastalou situací naložit. Jenže co když zaujmete pozici mrtvého brouka? Jak banka bude postupovat?
Sněmovna schválila zrušení daně z nabytí nemovitostí, od něhož si slibuje rozpohybování trhu s nemovitostmi a z dlouhodobého hlediska také zlepšení dostupnosti vlastního bydlení.
Některé banky začaly hypotéky zlevňovat, očekávaný růst úrokových sazeb se tak letos nejspíš opět konat nebude. Jenže koronavirová krize nepřinese jen nižší úroky, ale i mírnější podmínky hypoték. Česká národní banka se rozhodla uvolnit limity úvěrových ukazatelů pro nové hypotéky. Co je tedy nutné v současné době splnit, aby žádost o půjčku na bydlení byla schválena?
V souvislosti s pandemií koronaviru vláda schválila možnost odkladu splátek o tři nebo šest měsíců. Tato možnost se ale nevztahuje na všechny druhy půjček. Navíc se nemusí vyplatit dlužníkům, kteří jsou schopni splácet, ale chtěli by si jen na pár měsíců vylepšit svůj rodinný rozpočet.
Česká bankovní asociace v minulém týdnu uvedla, že banky jsou připraveny klientům, jejichž příjem ohrozilo šíření nákazy koronavirem SARS-CoV-2, poskytnout možnost tříměsíčního odkladu splátek u hypoték a spotřebitelských úvěrů.
Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci klesla na 2,34 procenta z listopadových 2,35 procenta. Sazby klesly jedenáctý měsíc v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Na minimu byla sazba v prosinci 2016, a to 1,77 procenta. Od té doby většinou rostla. Objemy i počty poskytnutých hypoték v prosinci klesly.
Protože ceny bytů a rodinných domů v Česku rostou, odborníci doporučují domácnostem zrevidovat si své pojistné smlouvy na ně. Což platí zejména u bytů a domů pořízených na hypotéku, které byly uzavírány často před mnoha lety. Přitom je ale třeba dávat také pozor na vinkulaci.
Doba, kdy bankovní domy rozpůjčovaly během roku na hypotékách přes dvě stě miliard korun, podle odborníků končí. Přes zmíněnou sumu se banky dostaly pokaždé v uplynulých třech letech.
Zatímco v posledních letech poskytly banky hypotéky v objemu přes 200 miliard korun, letos lze očekávat výrazný propad. Jen za prvních deset měsíců nastal meziroční pokles ze 184 na 145,3 miliardy korun, tedy o více než pětinu. Vyplývá to z dat Fincentrum Hypoindexu, která zahrnují drtivou většinu trhu.