hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hypotéka nebo úvěr ze stavebního spoření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nedostupnost bydlení nahrává alternativním možnostem bydlení, od nájmů až po návrat družstev. Objevila se i novinka v podobě modelu rent-to-own, neboli od pronájmu k bydlení, kterému dokonce věří realitní skupina EHS, a proto start-up Ownest, který s novým byznys modelem přišel, dokonce z padesáti procent koupila. Model ale vzbudil už při prvotní prezentaci nedůvěru na sociálních sítích, proto jsme o něm promluvili s bankami, hypotečními specialisty i sociology. Ani ti skepsí nešetřili. Spoluzakladatel ...
K zákonům píšeme důvodové zprávy, ale najít v nich důvod je často nadlidský úkol. A u starších zákonů nevíme prakticky nic. Naposledy se to ukázalo kolem diskuze o rušení státního příspěvku ke stavebnímu spoření. Proč ho vůbec máme? Jak máme rozumně posoudit, jestli plní svůj účel, když ten účel neznáme?
Při hledání úspor ve státním rozpočtu na příští rok se pozornost vlády zaměřila na stavební spoření. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v rozhovoru pro Českou televizi připustil, že by kabinet mohl snížit nebo zrušit státní podporu stavebního spoření. To využívají více než tři miliony lidí. Stát by opatřením ušetřil zhruba čtyři miliardy korun.
Rychlé zdražování potravin, pohonných hmot, a hlavně pak stále rostoucí ceny elektřiny a plynu se brzy naplno propíší do rodinných a osobních rozpočtů. Podle odborníků by se na to měly české domácnosti připravit již teď.
Touha něco vlastnit nebo něco zažít, je „základním kamenem“ úvěrových reklam, které cílí na naše emoce a potřeby. V posledních letech byl boom hypotéčního byznysu, ale ani spotřebitelské úvěry nezůstaly v pozadí. Jak je tomu dnes? Jak na současné půjčky? Podle čeho je vybírat? Na co si dát zvlášť pozor?
Drahé nemovitosti a růst úrokových sazeb až k hranici pěti procent ukončily hlad po nových hypotékách. Růst sazeb přidělal vrásky také těm, kteří hypotéku mají a jsou na konci svého fixačního období. Po extrémním roce 2021, kdy objem nových hypoték činil 368 miliard korun, meziročně o sedmdesát procent více, zájem lidí opadl a dál chladne. Kde se sazby zastaví? Je i přesto vhodná doba na novou hypotéku? Kolik domácností se kvůli vyšší splátce dostane do finančních potíží? Deníku E15 na tyto otázky ...
Až současná situace lidi donutila se zajímat o cenu peněz. A to ve všech příjmových skupinách. Přičemž získat v bance úrok nad inflaci, jak říká finanční poradce skupiny Partners Šimon Tejkal, dlouhodobě prakticky nejde.
Hypoteční trh loni překonal další rekordy. Podle České bankovní asociace banky (ČBA) a stavební spořitelny loni 178 tisíc hypoték. Což je o polovinu více než v roce 2020. Hypotéky si sjednávali ti, kteří chtěli ochránit úspory před inflací i ti, kteří si chtěli pořídit vlastní bydlení.
V ládní politici opakovali před volbami v několika variantách větu, že „stát musí šetřit na sobě, ne na lidech“. Nicméně poslední prosincový týden rozhodli o zmrazení platů zaměstnanců placených z veřejných peněz, takže nakonec ušetřili na lidech. Během vysoké inflace takto ocenili práci nejen úředníků, ale třeba i lidí na hygienách, kteří se už dva roky snaží trasovat nemocné nakažené covidem.
Termín dodání podkladů pro roční zúčtování daně zaměstnanců se blíží. Podklady pro roční zúčtování daně se podle odborníků vyplatí pečlivě a včas připravit. Daňová vratka totiž v mnohých případech dosahuje i několika tisíc korun.