hypoteka po skonceni fixace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hypoteka po skonceni fixace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Banky v prvním měsíci letošního roku půjčily podle údajů Fincentrum Hypoindexu hypotéky ve výši 24,94 miliardy korun. Meziročně to znamená nárůst o více než osm miliard korun. Po loňském rekordní roce tak zájem o hypotéky nepolevuje ani letos.
Zájem o hypotéky v březnu poklesl zhruba o polovinu. Banky si ale všímají nárůstu úvěrů na rekonstrukce. Co bude dál, bude záležet na tom, jak rychle se z koronavirové rány oklepeme.
Záměr nadopovat hospodářství bilionem korun státních půjček a garancí už leží na vládním stole skoro měsíc. Ekonomika z něho ale zatím neviděla ani zlomek. Na schopnosti státu dovést své sliby do cíle přitom závisí osud ekonomiky včetně jejího finančního srdce. Banky totiž právě podle toho uvolní, či naopak utáhnou své úvěrové kohouty. „Pomoc a záruky by neměly být rozdělovány skrze státní banku se dvěma pobočkami, ale prostřednictvím celého bankovního sektoru, který k tomu má lidské zdroje i dovednosti. ...
Podle statistik bezmála 40 procent všech prodaných nových bytů kupují lidé na investici. Půlka z nich pak s cílem byt pronajímat. Lidé přitom někdy na hypotéku a spekulaci kupují i rodinné domy. V jejich případě je ale o poznání těžší uspět s jejich pronájmem
Už jen pár dní budou banky žádosti o hypotéky posuzovat postaru. Nově se nastavuje limit pro celkové zadlužení, a to ve výši devítinásobku čistého ročního příjmu, a dále limit pro maximální objem splátek, takže součet splátek všech závazků nebude moci překročit 45 procent čistých měsíčních příjmů. Jaký je důvod těchto opatření?
Češi preferují bydlení ve vlastním, v pronajaté nemovitosti žije v současnosti pouze pětina domácností. Ovšem nedostatečná nabídka volných nemovitostí i zhoršující se podmínky pro jejich získání mohou způsobit, že se do pěti let zvýší počet českých domácností žijících v pronájmu o polovinu. Česko by tak následovalo západní Evropu, kde se jedná o dlouhodobý trend.
Pokud sháníte bydlení, které chcete financovat hypotečním úvěrem, raději pospěšte. Levným hypotékám totiž odzvonilo, nejnižší úrokové sazby se v dnešní době pohybují nad dvěma procenty při pětileté fixaci a rychle rostou. Pokud budete mít štěstí, můžete se stále dostat na sazbu 1,99 % p.a., to v kombinaci se slevami z úrokové sazby například za sjednaná pojištění. Vše je ale individuální, záleží na hodnotě nemovitosti, vaší bonitě a úsporách, respektive LTV (poměr výše úvěru k ceně nemovitosti). Pro někoho...
Investování do nemovitostí patří mezi jedny z neoblíbenějších forem zhodnocování peněz. Navíc oproti spořicím účtům může přinést vyšší výnosy.
Průměrná úroková sazba hypoték se v Česku v květnu dále propadla na dosavadní minimum 1,89 procenta. V dubnu činila 1,94 procenta, vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace. Podle indexu navíc bylo v květnu uzavřeno 10.831 nových hypoték v rekordním objemu 20,7 miliardy korun.
Pokud začnou velké banky účtovat příplatek za použití svých bankomatů, mBank zváží rozvoj vlastní sítě, ačkoli je to podle generálního ředitele mBank pro Česko a Slovensko Pawła Kucharského plýtvání penězi: „Chceme opravdu další síť v době, kdy bezhotovostní operace rostou rekordním tempem?“