i kolik se zvedla mateřska v posledních letech - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu i kolik se zvedla mateřska v posledních letech, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Češi v prvním pololetí postavili solární elektrárny o rekordním výkonu a tempo připojování do sítě podle Solární asociace nemá polevit ani po zbytek roku. Rozmach trhu odstartovaly vyšponované velkoobchodní ceny elektřiny, které vzrostly na více než desetinásobek do té doby běžné ceny, když loni v srpnu dosáhly až tisíce eur za megawatthodinu. Situace na energetických burzách se ale letos postupně uklidnila a návratnost investic do domácí fotovoltaiky se opět prodlužuje. Jakým rodinným domům se vyplatí?
Vítězem boje s vysokou inflací jsou důchodci s opakovaně valorizovanými penzemi, rodiny s malými dětmi se ocitly mezi poraženými. To je hlavní argument většiny vládních stran, které chtějí zvýšit rodičovský příspěvek o 50 až 60 tisíc korun ze stávajících 300 tisíc. Tuto částku vyplácenou až do čtyř let věku jednoho dítěte stát už tři roky nezvýšil.
Metrostav, který byl odsouzen k tříletému zákazu účasti ve veřejných zakázkách, aktuálně pracuje pro Ředitelství silnic a dálnic na zhruba čtyřech desítkách staveb v hodnotě 14 miliard korun. „Jedná se o stavby na D35, D7 a D3. Na léto se připravuje řada dalších akcí, které již byly podepsány a rozsudek se jich proto netýká,“ uvedl šéf ŘSD Radek Mátl. Metrostav a Metrostav Infrastucture ovšem ztratí zakázky, které jsou před podpisem. Skupina Metrostav přijde za tři roky na státních zakázkách dohromady o ...
Starosta Dolních Břežan a náměstek středočeské hejtmanky Věslav Michalik (STAN) patří mezi nejvážnější kandidáty na příštího ministra financí. Chce prosadit to, co se zatím v české politice nikomu nepodařilo: výrazně seškrtat daňové výjimky, zavést vyšší daň z komerčních nemovitostí či rychlé odpisy na robotizaci. „Z krize se proinvestujeme, ale jen se zapojením soukromého sektoru,” říká.
Poslední předcovidové roky se obchodní řetězce předháněly v tom, kdo přidá svým zaměstnancům více. Tahounem růstu mezd byly obchody Lidl, které zvýšily nástupní mzdy v průměru o dvě procenta na 28,6 tisíce. Obrat nastal loni, kdy některé řetězce mzdový nárůst odložily, nebo jej vyměnily za jednorázové odměny určené zaměstnancům za nasazení v době covidu. Letos situace pokračuje a mzdy zatím v tradičním termínu od března nezvýšil ani Lidl.
Zavřené restaurace a domácí karanténa znamenají pro Pivovary Staropramen stejně jako pro další výrobce mimo jiné omezení stáčení piva do sudů. Nemají pro ně odbyt. „Vyrábíme více baleného piva, momentálně se poptávka po něm zvýšila zhruba o patnáct procent,“ říká ředitel podniku Zdenek Havlena.
Jeho byznys těží z toho, že ekonomika šlape a lidé utrácejí − i v jeho automatech, za kurzové sázky a další. Není typický zaměstnavatel v montovnách, ale je proti, aby sem přišli cizinci, kteří by tam pracovali a táhli HDP nahoru. „Lidé z některých států, hlavně z Afriky, tady prostě nejsou schopni pracovat. Jsou jiní, nepřizpůsobiví. Musíme přijímat takové migranty, kteří se začlení, mají stejnou kulturu a jazyk,“ je přesvědčen Ivo Valenta, senátor a majitel holdingu Synot.
Černý trh s lihovinami se podařilo po čtyři a půl roku staré metanolové aféře omezit na zhruba osm procent, což je čtyřikrát méně než před aférou. Stále je ale podle šéfa největší tuzemské likérky Stock Plzeň-Božkov Jana Havlise prostor pro další opatření.
Drobný investor to nemá lehké. Z jedné strany na něj útočí banky s drahými podílovými fondy, ze druhé investiční diletanti se zaručeně dobrými tipy. V kombinaci s omezenou investiční gramotností tak dobrodružství malých hráčů na parketu končívá v lepším případě deziluzí, v horším katastrofou. „Čím dříve se většina populace naučí sama investovat, tím lépe,“ říká šéf české pobočky Saxo Bank Pavel Drahotský.
„Někteří lidé mi říkají – a já si myslím, že nemají pravdu – pozor, takhle to vypadalo v roce 1933, roste nesnášenlivost, extremistické strany, propaganda, zneužívání médií… Dnes ale máme mnohem silnější instituce a to nejen v mé zemi, ale po celém světě. Máme mnohem osvícenější obyvatelstvo,“ tvrdí velvyslanec USA v Praze Andrew Schapiro. „To ale neznamená, že se nebojím, stejně jako mnoho lidí včetně mého ministra zahraničí Kerryho nebo prezidenta Obamy, hlasů nesnášenlivosti nebo prostředí, které se ...