ikea se rozhodla vrátit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ikea se rozhodla vrátit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do vedení jednoho z největších e-shopů s nábytkem na českém trhu Bonami přišel Pavel Vopařil v roce 2019. Téměř od začátku se tak musí vypořádávat s turbulencemi na trhu, které předtím neměly obdoby. „Zlevnili jsme více než třetinu našich standardních produktů průměrně o více než deset procent,“ popisuje aktuální strategii manažer. Od svého nástupu Vopařil zredukoval nabídku o desítky tisíc položek v katalogu, posunul obchod do nových segmentů a dokázal e-shop, který vlastní investiční skupina Miton, ...
Online prodejce nábytku Made.com sídlící v Londýně míří do platební neschopnosti. Přestal přijímat nové objednávky, zákazníkům neproplácí odškodné za nedodané zboží a zjevně mu docházejí finanční prostředky, informuje stanice BBC. V úterý bylo dokonce zastaveno obchodování s akciemi podniku na londýnské burze, jejichž hodnota se za letošní rok propadla téměř o sto procent na 0,52 pence za kus.
Náhlá masivní migrace zákazníků na internet zastihla švédský nábytkářský gigant v nedbalkách. O to důležitější bude tempo, jakým se i česká divize IKEA nové realitě přizpůsobí. „Adaptace na on-line byla rychlejší než jakýkoliv korporátní proces, který jsem za čtvrt století ve firmě viděl. Nejdůležitější úkol do budoucna je digitalizovat nakupování v obchodech,“ říká generální ředitel IKEA pro Česko, Slovensko a Maďarsko David McCabe. Zvlášť v Evropě počítá IKEA se zvýšením podílu lokální výroby. S tou by ...
Omikron podle dosavadních zjištění představuje nižší riziko vážného průběhu onemocnění než delta, už se ale naplno projevují problémy spojené s vysokou nakažlivostí této varianty koronaviru. Na britských pracovištích v prvním lednovém týdnu scházely více než tři miliony lidí, potíže hlásí nemocnice i školy. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom varuje, že by brzy mohla onemocnět polovina Evropy.
Byznysmenů typu Petra Rokůska v Česku moc není. Je to vizionář, který nepřemýšlí na tři roky dopředu, ale kouká spíše za horizont deseti a více let. Nelze ho však označit ani za snílka. Naopak, jeho energetický byznys už slušně vydělává. Energetiku podle něj čekají rozhodující roky, kdy se trh výrazně promění. „Je čím dál transparentnější a obsahuje stále více dat. Díky tomu ho budou chtít ovládnout technologičtí giganti nebo finanční dravci, kteří budou mít ty nejvyspělejší algoritmy,“ předpokládá Rokůsek...
Ekologický. Šetrný k přírodě. Udržitelný. Bez umělých barviv. Nebo bez bůhví čeho dalšího. Tato slova se dnes stala marketingovým tahákem a ostrou konkurenční zbraní výrobců, kteří se naží spotřebitele přesvědčit, že právě ten jejich a žádný jiný výrobek nejen neškodí přírodě a člověku, ba i celému lidstvu, ale dokonce jim prospívá. Někdy je to pravda. Magazín E15 nabízí pohled na pět firem, které to s odpovědným byznysem myslí vážně. Čtveřici českých firem doplňuje švédský nábytkářský řetězec IKEA, který ...
Nábytkářský obchoďák IKEA už opět plní zákazníci a firma intenzivněji než kdy předtím hledá cesty, jak jim nákupy usnadnit. Měsíce, kdy byla většina prodejen uzavřena, oblíbenému švédskému řetězci ukázaly, že zvládnout masivní přísun objednávek přes internet není jen tak.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Při průjezdu obcí Drasty kousek za Prahou mě párkrát napadlo, proč tu právě filmaři nenatáčejí temné krimi ze Sudet nebo scény z postapokalyptického snímku. Před časem se ale ponurá lokalita začala měnit. Na dvoře někdejšího družstevního statku začalo být rušno a některé zdevastované budovy získaly nový kabát. Obec vděčí nečekanému impulzu k rozkvětu bosým karmelitkám, kterým bylo v klášteře na Hradčanském náměstí těsno.
Doba se uklidnila a firmy se zamýšlejí, zda bylo výhodné od státu přijmout peníze z protikrizových programů. Více než tisícovka živnostníků a několik desítek firem se rozhodly, že peníze vrátí. V případě živnostníků jsou to nízké desítky milionů, u firem zatím odhady nejsou. Důvodů vracení je několik, kvůli neslučitelnosti s jinými podpůrnými programy, chybám, kontrolám a obavám z nich i z altruismu.