imigranti v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu imigranti v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Novým švédským premiérem bude šéf konzervativní Umírněné koaliční strany Ulf Kristersson. V dnešním hlasování o tom rozhodl parlament. Kristerssonova strana byla součástí opozičního pravicového bloku, který vyhrál zářijové parlamentní volby. Vládnout bude s podporou protiimigrační strany Švédští demokraté, kteří tak budou mít poprvé přímý vliv na vládní politiku..
Do Česka vstupuje švédská společnost Klarna zaměřená na odložené platby, která byla až donedávna nejhodnotnějším evropským startupem. „Na váš trh přicházíme s pokorou,“ říká přesto v exkluzivním rozhovoru s deníkem E15 spoluzakladatel a výkonný ředitel firmy Sebastian Siemiatkowski, jenž zároveň patří k nejbohatším lidem ve Švédsku.
Vláda rozhodla kvůli nelegální migraci o dočasném obnovení kontrol na státní hranici se Slovenskem. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Opatření bude platit od půlnoci ze středy na čtvrtek. V první fázi podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) bude trvat deset dní, tedy do 8. října.. Čas chce kabinet využít k jednání se slovenskou stranou, poté situaci vyhodnotí.
Productboard, který svým softwarem zefektivňuje práci produktových manažerů, je po Rohlíku druhým českým jednorožcem, tedy startupem s hodnotou alespoň jedné miliardy dolarů. Díky letošnímu investičnímu kolu series D ve výši 125 milionů dolarů byla firma oceněna na 1,725 miliardy dolarů (asi 37 miliard korun). Celkově už Productboard od slavných investorů ze Silicon Valley a Londýna posbíral přes 262 milionů dolarů.
Otevřené hranice pro všechny migranty jsou podle amerického profesora ekonomie Bryana Caplana tou nejkratší cestou k celosvětové ekonomické prosperitě. Mnohonásobně zvýší světovou produktivitu a poskytnou víc příležitostí nejen migrantům, ale i starousedlíkům, tvrdí ve své komiksové knize „Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace“, která loni vyšla v češtině. „Z volného pohybu budou těžit jak chudší země, tak i ty bohaté. Evropská unie je fenomenální úspěch,“ domnívá se profesor, který se věnuje ekonomii...
Zpochybňování kompetence vědců a lékařů nebo stále divočejší teorie šířící se internetem. Vrcholem posledního týdne například byly fotky rozbíjení tatranek kladivem, které sdíleli na internetu slovenští uživatelé. Důvod? Výrobce těchto oplatek Pavol Jakubec řekl, že mnoho neočkovaných lidí si stěžuje, že jsou diskriminovaní, ale jednoduché pravidlo je, že kdo je očkovaný, může jít, kam chce, ale kdo není, může zůstat doma.
Izraelský parlament podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali Bennett z nacionalistické strany Jamina. Končí tak 12leté období, kdy stál v čele izraelského kabinetu Benjamin Netanjahu. Izraelská média očekávají, že s odchodem Netanjahua z čelné pozice nastane posun v izraelské politice. Příchod nové vlády oslavují v izraelských ulicích tisíce lidí.
Ilustrátor a spisovatel Petr Sís nedávno v USA, kde žije, představil svou novou dětskou knihu Nicky & Vera. Čtenářům poodkrývá příběh zachránce československých židovských dětí Nicholase Wintona a jedné ze zachráněných dívek Věry Gissingové. „Když kniha vyšla, byl jsem překvapený, kolik lidí z řad potomků zachráněných židovských dětí se mi hlásí. Myslím si, že za to může trochu i pandemie a smutek a izolace, a že i proto má kniha docela ohlas,“ říká.
Po období napětí zejména mezi tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a jeho francouzským protějškem Emmanuelem Macronem se nyní začíná hovořit o oteplování turecko-unijních vztahů. Problémů ale zůstává celá řada. Ankara očekává od EU konkrétní kroky, například vízovou liberalizaci. Řecko zároveň tlačí na Brusel, aby donutil Turecko přijmout zpět neúspěšné žadatele o azyl.