index kvality života - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu index kvality života, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobře se žije tam, kde… Kde vlastně? Pro někoho může být důležitá možnost snadno utéci do přírody, jiní docení úroveň služeb a na světě také existují lidé, kteří k životu potřebují alespoň dva supermarkety v docházkové vzdálenosti. Objektivně posoudit dobrá a horší místa k životu se už pět let snaží organizace Obce v datech s poradenskou společností Deloitte, které každoročně sestavují žebříček Indexu kvality života.
Nižší valorizaci důchodů, kterou schválili poslanci a senátoři a kterou podepsal prezident Petr Pavel, může Ústavní soud potvrdit. Naznačují to dvě nedávná soudní rozhodnutí. Zvýšíme daň z nemovitostí výměnou za osekání dotací, navrhuje STAN. Obce jsou proti. Vláda rozdělí Českou poštu na dvě části. Transformace spolkne osm miliard. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Ano, mohli jsme jet do Říčan a napsat reportáž z města, které opakovaně zvítězilo v žebříčku kvality života sestavovaném společností Deloitte. Raději jsme se ale vydali do sedmitisícového Slavkova u Brna. Proč? Podle tvůrců indexu kvality života Slavkov za posledních pět let nabídl svým obyvatelům znatelný pokrok ve sledovaných ukazatelích a stal se tak jedním z největších skokanů v zemi. Vyrazili jsme proto zjistit, zda to Slavkované vidí podobně.
V Česku je oblíbeným sportem mezinárodní srovnávání v různých statistikách. Ať už je to spotřeba piva na hlavu, nebo třeba výše hrubého domácího produktu na hlavu. Tohoto riskantního sportování se dopouštějí i někteří známí ekonomové nebo politici. Jen si vzpomeňme, jak se Andrej Babiš už přede dvěma lety chválil za to, že díky jeho vládě „jsme životní úrovní předstihli Španělsko, dnes jsme na tom jako Itálie“.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 2. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, kde hledat aktiva, za něž investor zaplatí méně, než je jejich skutečná hodnota.
Hlavní motivací generála ve výslužbě Petra Pavla pro vstup do souboje o Hrad jsou hodnoty, které podle něj reprezentuje jeho soupeř a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Představil jsem si jeho mnohokrát zdůrazňovanou inspiraci Viktorem Orbánem a řekl jsem si, že bych rozhodně nechtěl, aby Česká republika šla stejnou cestou, jakou dnes jde Maďarsko,” říká v rozhovoru pro E15 Petr Pavel.
Zatímco na západních trzích začínají velké technologické firmy pomalu řešit propouštění, český trh stále nabírá, a obor IT a podnikových služeb má dokonce do roku 2025 vzrůst o 50 tisíc lidí. Proč firmy svá centra vývoje, inovací a IT služeb stále umisťují do České republiky, která má v rámci EU vůbec nejnižší nezaměstnanost? Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL, která tato centra v ČR sdružuje, tvrdí, že je to zejména díky zajímavým projektům a atraktivitě České republiky, jež umí přilákat lidi z ...
Snížit emise skleníkových plynů během osmi let o více než polovinu oproti hodnotám z roku 1990 a v roce 2030 zakázat prodej nových aut se spalovacím motorem. Tak znějí ambiciózní plány Evropské komise v podobě Green Dealu, které ale v některých členských státech budí pochyby o realizovatelnosti. Konkrétně Česko může v zelených plánech vypadat jako černá skvrna, neboť platí za největšího producenta oxidu uhličitého na hlavu ve střední Evropě. Podrobnosti najdete v interaktivní infografice deníku E15.
Mezi deseti nejhoršími obcemi pro život je pět měst z Ústeckého kraje. Po Orlové a Karviné v Moravskoslezském kraji se lidem nejhůř žije v Mostě, dále v Litvínově na Mostecku a Žatci na Lounsku. Pomyslné sedmé a osmé místo mezi nejhůře hodnocenými městy obsadily Kadaň na Chomutovsku a Podbořany na Lounsku. Nejlépe se naopak lidem žije ve středočeských Říčanech a v Praze, píše se v průzkumu společnosti Obce v datech, který zkoumá index kvality života v Česku.
Středopolská Lodž se stala nejlepším městěm pro podnikání v rámci žebříčku Business-Friendly City Perception Index v regionu střední a východní Evropy. Loňskou druhou příčku si udržela Praha, třetí skončila Lublaň. Do první pětice se ještě probojovaly Budapešť a Kyjev.