index žití - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu index žití, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Konzervativní Nová demokracie (ND) sice znovu uspěla v řeckých volbách, nebude jí to však stačit k parlamentní většině. Premiér Kyriakos Mitsotakis nechce hledat koaliční partnery a věří, že levicovou Syrizu porazí za pár týdnů znovu. Pravice se snaží voličům prodat hospodářské úspěchy posledních let, díky kterým se země vzpamatovává z dluhové krize. Řekové se však stále potýkají s nízkou životní úrovní.
Zdražování se dotklo každého z nás a čím dál více lidí má hlouběji do kapsy. Není pak divu, že se snažíme ušetřit, kde se dá. Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu zaujímají potraviny. V košíku končí hlavně ty ve slevě. Ještě levněji pak lidé nakoupí v Polsku, kam se za nákupy vydávají tisíce rodin z Česka. Kolik stojí potraviny v Polsku? Kam se jezdí nejčastěji a je opravdu stále výhodnější jezdit za nákupy do Polska?
Dobře se žije tam, kde… Kde vlastně? Pro někoho může být důležitá možnost snadno utéci do přírody, jiní docení úroveň služeb a na světě také existují lidé, kteří k životu potřebují alespoň dva supermarkety v docházkové vzdálenosti. Objektivně posoudit dobrá a horší místa k životu se už pět let snaží organizace Obce v datech s poradenskou společností Deloitte, které každoročně sestavují žebříček Indexu kvality života.
Ano, mohli jsme jet do Říčan a napsat reportáž z města, které opakovaně zvítězilo v žebříčku kvality života sestavovaném společností Deloitte. Raději jsme se ale vydali do sedmitisícového Slavkova u Brna. Proč? Podle tvůrců indexu kvality života Slavkov za posledních pět let nabídl svým obyvatelům znatelný pokrok ve sledovaných ukazatelích a stal se tak jedním z největších skokanů v zemi. Vyrazili jsme proto zjistit, zda to Slavkované vidí podobně.
Brutální česká inflace je pro svět investic příliš silná káva. Porazit se s přijatelnou mírou rizika nedá a pokoušet se o to je životu nebezpečné. Stejně tak jako odvěká, leč utopická investorská ambice správně načasovat vstup na trh. Objektivně vhodný okamžik ovšem může nastat, až se na nejvýznamnější světové burze uklidní současná bouře ve sklenici vody. „Když se díváte na statistiku a sledujete, jak v minulosti rostly akciové trhy, tak pokud minete za posledních deset let těch třeba patnáct klíčových ...
Konec éry nekritického myšlení na burzách, potenciální inflační epilog a síla recese jako nový základní kámen agendy ekonomických redakcí i hospodských rozhovorů. I takové mohou být dopady jediného „pokaženého“ amerického víkendu, který dal vzpomenout na velkou finanční krizi, jež na burzovním parketu vrcholila právě před čtrnácti lety. Pád bankovního tandemu Silicon Valley Bank a Signature Bank vyhlásil válku riziku ve všech jeho podobách, která má podle ekonomů šanci nastavit nové globální ekonomické ...
Turecko zažilo jedno z nejsilnějších zemětřesení, jaké za poslední roky zasáhlo Blízký východ. Zabilo tisíce lidí v Turecku a Sýrii a uvěznilo tisíce dalších. Zemětřesení o síle magnitudy 7,8 udeřilo z rána ještě před úsvitem poblíž tureckého města Gaziantep. Následně Turecko zasáhlo další zemětřesení těsně před polednem, které mělo sílu 7,7 stupně. Počet mrtvých přesáhl 3600.
Finanční trhy se ze své podstaty dívají dopředu. Soustředí se na budoucnost a ignorují minulost. Proto již řada investorů inflaci efektivně nepovažuje za hrozbu. Probíhající zpomalení její dynamiky vnímá jako dostatečný důkaz brzkého znovunastolení stabilních cen. Tento sangvinický pohled přifukuje bublinu na trzích aktiv. Propadat falešnému pocitu jistoty se však nevyplácí. Inflace zůstává nepřijatelně vysoká a k její definitivní eliminaci vede ještě daleká cesta.
Už jste někdy řídili auto jedoucí vpřed jenom podle zpětných zrcátek? Pokud stále žijete a čtete tyto řádky, tak pravděpodobně ne. A podobné je řídit svůj život podle dvanáctiměsíční „zpětné“ inflace.
Rostoucí ceny ohrožují finanční zdraví Čechů takřka nejvíce z celé EU. Ačkoli podle nedávného zjištění Indexu prosperity Češi v průměru ušetří 19 procent ze mzdy, dramaticky se zdražující energie i potraviny mohou úspory rychle vyčerpat. Ohrožené jsou zejména nízkopříjmové domácnosti, kde nemá žádnou finanční rezervu více než 60 procent z nich.