indonesie letadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu indonesie letadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Agentura EU pro bezpečnost letectví EASA schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Jejich lety byly zakázány téměř před dvěma lety po dvou nehodách, které si vyžádaly 346 životů. Mezi evropské aerolinky, na něž nucená odstávka dopadla relativně nejhůře, patří i české Smartwings. Boeing dnes také oznámil, že loni hospodařil se ztrátou téměř 12 miliard dolarů.
Letadla Boeing 737 MAX zřejmě už příští týden dostanou povolení k obnově komerčního provozu na území Evropské unie. Řekl to šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví Patrick Ky. Právě tento úřad o povolení rozhoduje. Letadla nesměla do vzduchu po dvou tragických nehodách, které odhalily softwarovou chybu. Ve Spojených státech a v některých dalších zemích už Boeing povolení k obnově provozu těchto strojů dostal.
Indonéští potápěči nalezli v Jávském moři části trupu letadla, které se v sobotu krátce po startu z Jakarty ztratilo z radarů s 62 lidmi na palubě. Policie oznámila, že ve vodě nalezla také kusy lidských těl, oblečení a trosky, napsala agentura AP.
Indonéské aerolinky Sriwijaya Air v sobotu odpoledne místního času ztratily kontakt se svým letadlem Boeing 737-500 letícím z Jakarty do města Pontianak v západní části ostrova Borneo. Na palubě bylo podle místních médií přes 60 lidí. Do oblasti předpokládaného pádu letounu mezi ostrovy Laki a Lancang u pobřeží ostrova Jáva vyslaly úřady záchranná plavidla. Podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka na palubě stroje nebyl žádný občan České republiky a patrně ani jiného unijního státu.
Výrobce letadel Boeing souhlasil, že zaplatí přes 2,5 miliardy amerických dolarů, aby urovnala obvinění související se zatajováním informací před Federálním úřadem pro letectví (FAA), které se týkaly vývoje letounu typu 737 MAX. Dvě velké havárie letadel 737 MAX si vyžádaly 346 lidských životů a vynutily si v minulých letech celosvětovou odstávku těchto strojů.
Letadla Boeing 737 MAX, která byla loni na jaře po dvou tragických nehodách v celém světě odstavena z provozu, dostanou v Evropské unii povolení k návratu do služby zřejmě v lednu. Na pařížském leteckém fóru to řekl šéf Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA) Patrick Ky. Právě tento úřad loni provoz letadel v Evropě zakázal.
Americký Federální úřad pro letectví (FAA) povolil obnovit provoz letadel Boeing 737 MAX, který byl loni v březnu zastaven po tragických nehodách. Obnovení provozu je podmíněno úpravami letadel a novým školením pilotů.
Světlo na konci tunelu, přinejmenším z pohledu mnohých aerolinek, je už na dosah. Poptávka po letecké dopravě se sice stále zdaleka nevrátila k úrovním z doby před pandemií, dopravci se ale patrně už za prá týdnů dočkají toho, že budou moci opět létat se svými Boeingy 737 MAX. První stroje by se mohly vrátit do provozu už před vánoční špičkou.
Americký Federální úřad pro letectví FAA představil návrh přepracovaného tréninku pro piloty letadel Boeing 737 MAX, která nesmějí od loňského jara létat kvůli dvěma tragickým nehodám. Stroje jsou tak o krok blíže, aby opět mohly do vzduchu. Úřad bude k návrhům do 2. listopadu sbírat veřejné připomínky.
Japonský letoun Mitsubishi A6M, proslulý jako Zero, který japonské ozbrojené síly zařadily do služby 1. července 1940, se stal patrně nejznámějším bojovým letounům druhé světové války. Na tichomořském bojišti se objevil ještě předtím, než císařské námořnictvo v prosinci 1941 napadlo americkou základnu Pearl Harbor. Ve službě vydržela Zera do konce války. Japonci jich vyrobili kolem jedenácti tisíc, ale do dnešních dnů se jich dochoval pouhý zlomek.