innogy konec - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu innogy konec, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Obchodník s uhlím Petr Paukner se zbavuje své divize maloobchodního prodeje energií, která ještě na začátku roku dodávala elektřinu a plyn do šesti tisíc odběrných míst. Definitivní konec své maloobchodní části Paukner plánuje na konec příštího roku. Od té doby se chce soustředit už jen na obchodování elektřiny a plynu s velkoobchodníky, tedy společnostmi typu Innogy nebo například E.ON.
Evropská energetická krize se alespoň prozatím vzdaluje nejčernějším scénářům nedostatku energií. Teplotně přívětivý podzim a úspory ve spotřebě umožnily naplnit evropské i české zásobníky na takovou úroveň, že je hrozba plynu pro letošní topnou sezónu už jen teoretická, míní majitel skupiny Carbounion Holding Petr Paukner. „Zkapalněného plynu bude pro letošek určitě dostatek, pokud nenastane arktická zima nebo katastrofické scénáře v geopolitice. Podíl plynu ve výrobě elektřiny bych dnes přesto nezvyšoval...
Dodavatelé energií včetně ČEZ zvedli ceny pro nové zákazníky. Armáda ustoupila gigafactory. Stát bude pro vojáky hledat náhradu za letiště Líně u Plzně. IKEA v Česku zdražuje až o desítky procent. Mobilizace drtí ruskou společnost a malý byznys. Demografický výhled v Rusku je černý. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Dodavatelé energií, mezi nimi třeba i ČEZ nebo innogy, zvedli ceny pro nové zákazníky. Ti je ovšem budou platit pouze do konce roku, protože nové ceny jsou nad cenovým stropem schváleným vládou. Zastropované ceny budou platit od ledna 2023, zastropování se bude promítat do výše záloh už od listopadu.
Vláda ve středu zastropovala ceny elektřiny i plynu. Ceny energií pro domácnosti a maloodběratele neporostou do konce roku 2023. Na jaké hodnotě chce vláda ceny zastropovat? Na koho se bude zastropování cen energií vztahovat?
Dodavatelé energií již začali odběratelům zohledňovat státní příspěvek přes takzvaný úsporný tarif. Dodavatelé příspěvek většinou zákazníkům promítnou do nejbližších záloh, které o výši příspěvku sníží. První záloha, která se lidem sníží, bude říjnová. Vyplývá to z vyjádření dodavatelů energií. Příspěvek z úsporného tarifu letos domácnosti obdrží na základě své smlouvy na odběr elektřiny, přičemž bude činit celkově 2000 korun nebo 3500 korun podle spotřeby. Příští rok se však úsporný tarif ve schválené ...
Fixace cen energií během letošního roku v Česku končí odhadem statisícům zákazníků. Jde tak o menší část odběratelů, valné většině končí smlouvy s fixovanými cenami až v následujících letech, zjistila ČTK od dodavatelů. Po skončení smlouvy s fixovanou cenou se nyní zákazníkům zvednou ceny a tím i měsíční zálohy. Ceny energií na burze totiž dosahují rekordních výšin. Do ceníků se propisují se zpožděním, jelikož dodavatelé často nakupují elektřinu dopředu, tedy za nižší ceny, než jaké jsou na burze dnes.
Někteří dodavatelé energií od srpna opět zvedají pro část zákazníků ceny. Týká se to například společnosti ČEZ nebo Pražské energetiky (PRE). Zdražení některých produktů dosáhne i desítek procent. Někteří dodavatelé zvedli ceny již od 1. července, jiní zdražování podle svého vyjádření „nemohou vyloučit.“
Ceny energií jsou stále vyšší. Vyplatí se fixace plynu a elektřiny? Fixovaná cena znamená, že v budoucnu ji nebude možné jednostranně zvýšit – alespoň po dobu, po kterou dodavatel garantuje fixaci. To je hlavní výhoda fixace, tedy že poskytuje stabilitu a spotřebiteli dodavatel nemůže udělat za 4 měsíce „čáru přes rozpočet“.
Vývoj na energetické burze předznamenává bolestivou zimu. Cena plynu se navzdory konci topné sezony drží stále vysoko, a cena elektřiny dokonce od začátku roku vzrostla na dvojnásobek. Do konce příští zimy se přitom situace nejspíš nezlepší, spíš naopak, obávají se analytici.