insolvence 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu insolvence 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Lidé a investoři se nechali zlákat myšlenkou nového evropského technologického šampiona, měli ale být obezřetnější,“ říká v rozhovoru s E15 novinář Financial Times Dan McCrum ke kauze firmy Wirecard. Ta po odhalení, že jí na účtech chybí téměř dvě miliardy eur, v červnu 2020 zkrachovala. Pád firmy je jedním z největších případů hospodářské kriminality v poválečných dějinách Německa. Rozhovor s McCrumem je v rámci série PFI Talks dostupný na webu E15.
Podruhé za tři roky se německý nákupní řetězec Galeria Karstadt Kaufhof ocitl v insolvenci. A podruhé dostal šanci na záchranu. Věřitelé schválili reorganizační plán firmy, která nese ikonická jména z minulosti, v poslední době si ale do jejích obchodních domů nacházelo cestu stále méně zákazníků. Reorganizace se neobejde bez rozsáhlého zavírání prodejen a propouštění.
Patří mezi nejvyhledávanější české právníky pro oblast fúzí a akvizic. Jan Frey se v minulosti podílel například na prodeji Innogy Česká republika do maďarských rukou nebo na globální výměně divizí mezi farmaceutickými giganty GlaxoSmithKline a Novartis. Zachraňoval také knižní divizi Mladé fronty, kterou před více než dvěma lety koupil Albatros. Letos očekává na českém trhu několik velkých transakcí, které mohou dosáhnout miliardových hodnot. Zvýší se také podíl takzvaných disstresových prodejů kvůli ...
Módní lovebrand Zoot měl kdysi v kancelářích na pražském Smíchově křídou vyvedený nápis Money must be funny. To bylo ještě předtím, než firma dua Ladislav Trpák a Oldřich Bajer skončila s dluhem 752 milionů v insolvenci. Dnes pod novými majiteli žije svůj druhý život a změnila část svého obchodního modelu, který ji kdysi přivedl do potíží. Z eshopových výdejen zboží se staly kamenné obchody. Jenže ne takové, jaké běžně člověk navštěvuje.
Bezmála sto milionů korun věřitelů v trapu a měsíce indisponovaný jednatel firmy soustavně se omlouvající ze soudních jednání. Takový je příběh dluhopisového emitenta Český průmyslový holding, nad nímž Městský soud v Praze v závěru ledna vyhlásil úpadek. Firma má z posledních let na kontě hned několik „neviditelných“, takzvaných podlimitních dluhopisových emisí. Věřitelům firma už od loňského léta slibuje obrat svého byznysového příběhu k lepšímu, ať už v souvislosti s finalizací klíčové transakce, nebo ...
Bankovní megadeal se přiblížil. Miliardáři dali zelenou prodeji portfolia Sberbank Investoři milují Česko. Stát díky tomu šetří miliardy, zhatit flirt může nezvládnutá inflace Berňák si jde pro kryptoinvestory. Urputněji než kdy dřív doměří daně z rekordních zisků Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Insolvenční řízení s agenturou Médea, která patří českému miliardáři Jaromíru Soukupovi, zahájil městský soud v Praze. Jako první o tom informoval na svém webu týdeník Euro. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podaly společnosti Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group. Agentura Médea se k situaci prozatím nevyjádřila.
Historicky nejúspěšnější crowdfundingová kampaň skončila byznysovým fiaskem. Společnost MiCo Medical, která převzala projekt plicních ventilátorů CoroVent, se dostala do platební neschopnosti a na začátku února sama podala návrh na insolvenci. Dluží kolem 14,5 milionu korun.
Insolvenční správkyně firmy někdejšího olympionika Roberta Změlíka napsala zřejmě poslední dějství jeho byznysové kariéry. V rámci úpadku prodala podíl jeho zkrachovalé firmy Netwomark 2002 ve společnosti Richard Star. Ta je vlastníkem hotelu Richard v Mariánských Lázních. Fungující čtyřhvězdičkový hotel ležící pár minut od kolonády či Zpívající fontány, kde svého času pobýval i skladatel Richard Wagner, našel kupce nepřímo prostřednictvím firemního podílu. Podle kupní smlouvy publikované ve Sbírce listin ...
Tatiana Kuranová, dnes už bývalá stoprocentní majitelka tradičního jihočeského výrobce obráběcích strojů Kovosvit MAS, prodala 75 procent firmy čtyřem novým vlastníkům. Kovosvit se tak podle informací deníku E15 chtěl zbavit nálepky firmy s ruským majitelem. Vazby na Rusko ale pojí všechny nové podílníky, a navíc to firma nedokáže vysvětlit.