insolvence okd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu insolvence okd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Audit v těžební firmě OKD ukázal podezřelé smlouvy za stovky milionů korun. Uvedla to na svém webu Česká televize (ČT). OKD řídí od roku 2018, kdy byly zmíněné smlouvy uzavřeny, státní podnik Prisko spadající pod ministerstvo financí. Předseda představenstva Priska Marian Klásek se ke smlouvám odmítl vyjádřit. Podle OKD byly smlouvy uzavřeny za standardních podmínek. Audit nechala udělat státní firma Diamo, která od OKD přebírá uzavírané doly. Diamo připravuje kvůli smlouvám podání trestního oznámení.
Společnost Františkovy Lázně Savoy (FLS), která je stoprocentní dceřinou společností Arca Investments, nesouhlasí s výsledky schůze 19. července, na které věřitelé odvolali insolvenčního správce Leea Loudu. Schůzi firma označila za nelegitimní a výměnu insolvenčního správce za protiprávní. Firma v souvislosti se schůzí hodlá podat ústavní stížnost.
Být či nebýt. Hamletovská otázka je pro řadu společností kvůli koronakrizi čím dál naléhavější. „Je zřejmé, že zdaleka ne všechny firmy budou schopné překonat a překlenout své problémy,“ uvádí Lee Louda, insolvenční správce s oprávněním řídit velké bankroty.
Investiční skupina Arca Capital, sužovaná vysokým zadlužením, se v Česku pokouší prorazit s novou insolvenční taktikou. Ve stejný den, kdy dceřiná společnost Arca Capital Bohemia přišla o ochranu před věřiteli, navrhla Arca pro svou firmu Františkovy Lázně Savoy insolvenční reorganizaci. Součástí návrhu je ustanovení insolvenčního správce. Tím se má stát Lee Louda.
Už za půl roku dojde k ukončení těžby na dvou ze tří posledních dolů černouhelné těžební společnosti OKD. I přestože část zaměstnanců přejde pod státní podnik Diamo, řada pracovníků bude muset nalézt uplatnění jinde. „Nemusejí se obávat, že bychom se o ně nepostarali, s podobnými situacemi počítá kolektivní smlouva a institut hromadného propouštění. Propuštění zaměstnanci budou mít nárok až na jedenáct platů, což je maximum možného,“ ubezpečuje předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.
Největší český obchodník s uhlím, společnost Carbounion Bohemia, se kvůli ústupu Evropské unie od uhlí vrhá do nových odvětví. „Nevěřím, že v Evropě budou v budoucnosti výrazně zastoupeny hutě či doly,“ říká její majitel Petr Paukner. I proto je stále aktivnější například v elektromontážích. Firmy, které v oboru vlastní, cílí na miliardové tržby.
Společnost OKD přerušila od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku. K tomuto kroku přistoupila po zjištění nepříznivých výsledků z plošného testování na koronavirus, přičemž těžba by měla být přerušena na šest týdnů.
Těžební společnost OKD požádala stát, aby jí proplatil 1,2 miliardy korun, které vynaložila na útlum. Radiožurnálu to řekla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková. Firma podle ní v žádném případě nechce propouštět ani snižovat platy. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) uvedla, že zatím k žádosti nemá potřebné informace a podklady, ve věci bude jednat s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
Sněmovní vyšetřovací komise chce podat na závěr svého dvouletého působení trestní oznámení na řadu osob včetně několika bývalých ministrů či expremiéra Bohuslava Sobotky.
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s někdejší privatizací těžební společnosti OKD trestní oznámení na bývalé ministry za ČSSD Bohuslava Sobotku a Milana Urbana a za ODA Vladimíra Dlouhého a Jiřího Skalického. Trestnímu oznámení budou čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček, kteří byli s OKD spojeni, i další lidé. Závěry zkoumání předtavili členové komise v čele s předsedou Lukášem Černohorským (Piráti).