instagram - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu instagram, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré ráno! Je 270. den roku, svátek má Jonáš. V tento den v roce 2017 podepsal odstupující ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD) důležité memorandum o porozumění s australskou firmou European Metals Holding Limited týkající se těžby a zpracování lithia z nalezišť ležících u severočeského Cínovce. Přečtěte si přehled nejdůležitějších událostí posledních hodin.
Americká Federální obchodní komise (FTC) v úterý podala dlouho očekávanou antimonopolní žalobu na americký internetový obchod Amazon. Tvrdí, že firma zneužívá svou dominantní pozici na trhu k vlastnímu prospěchu a nutí spotřebitele platit za zboží vyšší ceny, informovala agentura Reuters.
Protože excentrický miliardář Elon Musk už není jen výrobcem nejprodávanějších elektroaut a nejpoužívanějších vesmírných raket, ale od loňska i majitelem jedné z nejdůležitějších sociálních platforem, jeho slovům se tak oprávněně přisuzuje velká váha. Takže pokud prohlásil v pondělí večer, že by chtěl mírně zpoplatnit přístup na X dříve známý jako Twitter, vyvolává to oprávněně emoce.
Fanoušci a příznivci vojenské techniky už brzy mohou opět na vlastní oči zažít nejnovější stroje, které se starají o bezpečnost států Severoatlantické aliance. Na ostravském letišti Leoše Janáčka se v září uskuteční už 23. ročník největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě. Letošní záštitu Dnům NATO udělil prezident Petr Pavel.
Poté co koncem srpna dopadl na digitální platformy, jako je Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn nebo YouTube, akt o digitálních službách, který se dotýká mimo jiné fungování jejich algoritmů a práv uživatelů, rozbíhá se další regulační nástroj. Akt o digitálních trzích (DMA) má „zkrotit“ ekonomickou sílu největších digitálních gigantů a zabránit jejímu zneužívání.
Jestli něco bývalý (a možná i budoucí) americký prezident Donald Trump opravdu umí, je to být v médiích, co nejvíce to jde, v poslední době hlavně kvůli trestním stíháním, která jsou proti němu vedena hned v několika amerických státech i na federální úrovni. Už se trochu zapomíná i na to, že je pořád byznysmen, a to nejen v realitách.
Minulý pátek znamenal velkou změnu pro fungování platforem, jako je Facebook nebo TikTok, a vyhledávačů jako Google v celé EU. Plná účinnost aktu o digitálních službách (DSA), což je revoluční regulace digitálních gigantů, znamená, že budou muset plnit řadu nových povinností a chovat se ke svým zákazníkům a uživatelům úplně jinak.
TECHNOVERSE NEWSLETTER – Přizpůsobování obsahu uživatelům je v podstatě základním kamenem současného internetu, sociální sítě díky tomu drží pozornost uživatelů a kasírují od inzerentů miliardy dolarů, internetové obchody zase díky personalizaci nabídky zvyšují šance, že u nich zákazník nakoupí. Poslední týdny ale ukazují, že éra nezřízené personalizace je u konce, legislativa i konkurenční boj tlačí na „zhloupnutí“ internetu, který znal tajemství všech uživatelů.
Debata o největší sociální síti Facebook, kterou každý měsíc využívá přes tři miliardy uživatel, byla vždy rámována spíše dojmy, samotná síť nikdy neposkytovala přístup do vnitřního fungování nezávislým pozorovatelům. Změnilo se to až teprve nedávno, když vedení mateřské společnosti vpustilo do svých útrob několik výzkumníků, kteří se zabývali například vlivem Facebooku na polarizaci společnosti či na to, jaký vliv má řazení příspěvků na chování uživatelů.
Čistý zisk americké internetové společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook, Instagram a Threads či komunikační služby WhatsApp, se v druhém čtvrtletí meziročně zvýšil o 16 procent na 7,79 miliard dolarů, tedy zhruba 168,9 miliardy korun. Výsledky předčily odhady analytiků. Pomohlo tomu oživení internetové reklamy po pandemickém propadu.