instagram efekt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu instagram efekt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Západní svět se každým dnem blíží zákazu sociální sítě TikTok. Původně na čínskou aplikaci tlačili zejména američtí politici, v posledních týdnech se k nim přidaly i evropské orgány včetně českých úřadů. Politici a úřady argumentují dvěma základními důvody: obavami o zneužití dat autoritářskou Čínou a možné šíření pročínské propagandy na Západě. Dosud ovšem není jasné, proč by TikTok měl představovat větší riziko než západní platformy, tvrdé důkazy politikům i úřadům chybějí. Ukazuje se totiž, že problémem...
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
Americké technologické giganty pokračují v masivním redukování své pracovní síly. Naposledy se k aktuálnímu trendu připojila fintechová společnost PayPal, která v úterý oznámila, že propustí sedm procent zaměstnanců, tedy zhruba dva tisíce osob. Podle expertů však může být současné snižování stavů v těchto firmách dobrou zprávou pro americkou ekonomiku.
Když globální ekonomika přežila pandemii, zdálo se, že raketový růst bude pokračovat do nekonečna. Peníze byly levné, na dosah ruky, startupy se trumfovaly výší valuací a investoři rozdávali astronomické částky jak na běžícím páse. To vše se zřejmě mění. Přinejmenším americké technologické firmy vykazují znatelné známky zpomalení. Některé přestaly přijímat nové zaměstnance, jiné musely dokonce přistoupit k vlnám citelného propouštění.
Velké počítačové turnaje v netradičních lokalitách, pravidelné internetové vysílání herních pořadů, profesionální tým hráčů a miliony korun tekoucí od sponzorů. I tak v Česku vypadal e-sport přede dvěma dekádami. O tom, jak to tehdy přesně bylo a kam se od té doby e-sport posunul, jsme hovořili s Igorem Staňkem, který u všeho toho byl.
... služby Facebook a Instagram stáhne z Evropy... aktivisté očekávají lavinový efekt v dalších státech...
Dřete denodenně v gymu, chodíte běhat, jíte jen kuřecí prsa se zeleninou, počítáte si pečlivě každou kalorii a poměr makroživin, ale ručička na váze se za boha ne a ne hnout a vám to nedá spát? V tom je právě ten problém. Téměř dvě třetiny dospělých lidí po celém světě nespí tolik, kolik by si přály.
Patrik Kriššák bude na letošním Designbloku představovat kolekci brýlí v kolaboraci se Studiem Nastassia Aleinikava. Krom této prezentace také plánuje odstartovat svou dráhu s digitálním uměním NFT.
Největší sociální síť na světě zasáhl druhý nejhorší výpadek v její sedmnáctileté historii. Servery Facebooku, Instagramu a WhatsAppu byly šest hodin nedostupné a vypadly také interní systémy společnosti. Facebook tak nepřekonal svůj „osobní rekord“ z roku 2019, kdy se výpadek protáhl na déle než čtrnáct hodin. Nic to však nemění na skutečnosti, že společnost v posledních týdnech čelí celé řadě více či méně závažných problémů.
V době ekonomických krizí dávají lidé přednost nakupování drobností pro pouhé potěšení. Zvláště to platí u kosmetických produktů, speciálně rtěnek. Této zvláštnosti si v roce 2001 všiml Leonard Lauder – tehdejší šéf kosmetického impéria Estée Lauder – a pojmenoval ji „lipstick effect“ čili efekt rtěnky. Jev skvěle fungoval, dokud mu neučinila brutální přítrž pandemie koronaviru se svými rouškami a respirátory.