inteligentní mozky studentů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu inteligentní mozky studentů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Regály do výšky dvanácti metrů, desítky nízkozdvižných i vysokozdvižných vozíků, detailní přehled o každé z tisíců položek a v hlavní roli chytrý software. Tak to vypadá v moderním distribučním centru společnosti Kaufland, které se rozkládá na okraji Olomouce. Jeho hladký provoz zajišťují týmy profesionálů, odborníků na automatizaci i IT, v každodenních směnách tu pak pracují stovky specializovaných zaměstnanců. Jak unikátní automatizovaný sklad o velikosti čtrnácti fotbalových hřišť funguje a jaké další ...
V sobotu 27. 1. 2018 se má facebooková bublina (vysokoškolský student žijící v Praze) probudila do své noční můry. Volby vyvrcholily do dalšího prezidentského období Miloše Zemana. Povolební statusy se nesly už tradičně v apokalyptickém duchu, lišily se jen podáním. Apokalypsa urážlivá zněla nějak takto: „Všichni umřeme a můžou za to ty debilové, co volili Zemana“. Apokalypsa úniková: „Já už tady končím a emigruju.“ A nakonec apokalypsa pozitivní: „Asi tady končíme, ale pojďme se snažit pochopit proč.“ ...
V prvopočátcích se věnoval převážně básnické tvorbě, v devadesátých letech debutoval jako prozaik s rozsáhlým a pro soudobou literaturu emblematickým románem Sestra a od té doby se věnuje výhradně próze. Stál také např. u zrodu časopisů Revolver Revue nebo Respekt. V období komunistického Československa byl Jáchym Topol členem literárního podzemí, loňská Státní cena za literaturu, oceňující především jeho poslední román Citlivý člověk s přihlédnutím na celoživotní dílo, ho však staví na výsluní přímo vedle...
Aleš Flídr je jedním z Čechů, kterým se podařilo dostat se na jednu z nejprestižnějších univerzit na světě – Harvardovu univerzitu v USA. Na té studuje již třetím rokem ekonomii. Kromě toho je ale členem harvardského spolku, který se zabývá takzvaným efektivním altruismem. Jaké to je studovat na světově známé univerzitě, čím se studium v zahraničí liší a co je to vlastně efektivní altruismus?
Za kamarády si vybíráme lidi, kteří vidí svět stejně jako my. Připadají nám chytří. Ale co když zjistíme, že v něčem, co je pro nás důležité, se radikálně neshodneme?
Z Googlu se v budoucnu může stát ještě větší, mocnější a bohatší společnost, než jakou je dnes. Když uspěje alespoň část z jeho výzkumných projektů typu samoříditelná auta, všudypřítomný rychlý internet, roboti, umělá inteligence a podobně. Do té doby ale musí vyřešit to, co jeho velikost, rychlá konkurence a dohled státních regulátorů přináší.
Před více než čtyřiceti lety definoval existenci memristoru, dalšího základního prvku elektronického obvodu (po rezistoru, kapacitoru a induktoru). Memristor byl nakonec skutečně vyroben až v roce 2008 a otevřel dveře nové generaci elektronických pamětí, které by mohly vést až ke vzniku umělé inteligence. „Dosud jsme postrádali dostatečně výkonné a malé komponenty, které by dokázaly simulovat práci lidského mozku,“ vysvětluje profesor Leon Chua z Kalifornské univerzity v Berkeley.
Mají IQ přes 130 a pracují tady. Jak se ve Varech žije výjimečně inteligentním lidem?