internetové bankovnictví čsob - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu internetové bankovnictví čsob, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bankovní identita se letos stává novou digitální „občankou“ vůči státu i soukromým firmám. „Její kouzlo spočívá v jednoduchosti, dostupnosti a bezpečnosti,“ říká Martin Medek, ředitel otevřeného bankovnictví České spořitelny.
Ať řešíte rozbitý spotřebič, nutnou opravu, nebo vám zaměstnavatel ještě neposlal peníze, může pomoci rychlá půjčka do výplaty. K jejímu poskytnutí dnes stačí u většiny společností vyplnit online formulář a bude-li vše v pořádku, proběhne do 15 minut vyplacení peněz. Třeba Tetička.cz má účty v několika bankách, takže může půjčku do výplaty poslat tak, aby byla žadateli ihned připsána.
Pandemie koronaviru přinutila svět k jiným způsobům práce a změně životních návyků. Zásadní byl u toho větší přechod do online prostředí. „Mnoho problémů firem ale pomohla řešit digitální technologie, kterou nákaza skokově posunula,“ říká Tomáš Stegura, ředitel pro firemní elektronické bankovnictví ČSOB.
Spor tuzemských bank vedený mimo jiné o podíly v nově zaváděné službě BankID vstupuje do druhé fáze. Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka představí do konce listopadu podmínky, za kterých do její společnosti Bankovní identita, jež službu realizuje, budou moci vstupovat menší banky. Tři z nich původní nabídku na účast v projektu odmítly a založily si vlastní asociaci.
Karantény, zavřené obchody a omezení řady odvětví se odrazily i v chování klientů bank. Následně dopadly na celý bankovní sektor, který se ještě více přesunul do on-line prostředí.
Bude to zdánlivě drobná změna. Může však znamenat zásadní posun v další digitalizaci Česka. Od 1.ledna příštího roku se postupně lidé budou moci hlásit k elektronickým službám poskytovaným státem stejným způsobem, jakým se již dnes hlásí do elektronického bankovnictví - prostřednictvím bankovní identity. Tu v současnosti využívá již 5.5 milionu Čechů.
Svět kolem nás se stále zrychluje a digitalizuje. Stejně je tomu i v oblasti bankovnictví. Možná jste se i vy dostali do situace, kdy jste potřebovali okamžitě zaplatit dovolenou, proplatit fakturu dodavateli nebo uhradit okamžitě jiné závazky. Ještě donedávna byste museli čekat do druhého dne, než se vaše platba připíše na účet protistrany. Dnes už stačí u některých bank doslova mrknutí oka.
Boj s koronavirovou pandemií naprosto převrátil zvyklosti obyvatel Česka. Zatímco před jejím propuknutím byl poměr hotovostních a karetních plateb přibližně vyrovnaný, během nouzového stavu došlo k naprosté změně. „V posledních osmi týdnech se poměr změnil na 30 ku 70 ve prospěch karet, což znamená, že téměř čtrnáctiletý posun proběhl během dvou měsíců,“ říká Igor Žganjer, generální ředitel Global Payments, která zpracovává platební transakce.
Banka jako papírová instituce je věcí minulosti. Kam až ale může zajít digitalizace, využití automatizace a umělé inteligence při poskytování bankovních služeb. „Určitě nás čeká ještě mnoho překvapení, další velké změny přijdou zhruba do pěti let,“ prorokuje v rozhovoru Tomáš Stegura, ředitel útvaru Digitalizace a architektura ČSOB.
Prodej skupiny Wüstenrot, kterou na českém trhu představuje stavební spořitelna a hypoteční banka, může podle odborníků přilákat plejádu zájemců včetně největších finančních skupin. „Dává to logiku všem zbývajícím stavebním spořitelnám na trhu,“ uvádí Jiří Vagner z Next finanční. Týká se to stavební spořitelny Československé obchodní banky, České spořitelny, Komerční banky a Raiffeisenbank.