investice do letišť - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investice do letišť, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S prudkým propadem letecké dopravy v důsledku koronakrize se výrazně zhoršily hospodářské výsledky a vyhlídky regionálních letišť v Česku. Většina z nich si ani před krizí hospodářsky nevedla nejlépe, pandemie však jejich ztráty ještě umocnila.
Největší českou školu pilotů F Air čeká velmi náročný rok. Zahraniční studenti kvůli pandemii sice nedorazili, ale brutální osekávání nákladů jako jinde v letectví se nekoná. „Až krize skončí, musíme být připraveni. Návrat k normálu byl v minulosti vždy velmi rychlý,“ říká ředitel a spolumajitel firmy Michal Markovič. Nedostatek frekventantů ve výcviku profesionálů zatím alespoň částečně vyvažují hobby letci, kterých v pandemii výrazně přibývá.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Koronavirová pandemie vysává jak cestující z dopravních prostředků, tak i peníze ze státních rozpočtů. Zrušena proto byla plánovaná stavba 350 kilometrů dlouhé vysokorychlostní tratě, jež měla spojit hlavní město Malajsie Kuala-Lumpur se Singapurem, která měla cestu vlakem mezi těmito městy zkrátit ze šesti hodin na 90 minut, uvedla to BBC.
Zatímco standardní aerolinky draze doplácejí na nejhorší krizi v historii letectví, provozovatelé soukromých letů vydělávají více než před koronakrizí. Poptávka u oslovených společností loni meziročně vzrostla o deset procent. Majitelé provozovatelů reagují na větší zájem a investují do rozšíření flotil.
Skupina MTX Group miliardáře Petra Otavy má na letošní rok velké plány. Chce získat licenci obchodníka s cennými papíry pro svou firmu MTX Capital Services a následně se stát členem londýnské komoditní burzy. A chce i nakupovat. „Pořád hledáme příležitosti, jak akvizičně rozvíjet zpracování hliníku do obalů a s tím spojených polotovarů,“ říká místopředseda představenstva MTX Group David Bečvář.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Letecká doprava a cestovní ruch celkově patří mezi sektory, na které koronavirová krize dopadla asi nejvíc. A platí též, že jsou to obory, kde se točí obrovské peníze. V řádu vyšších miliard přinejmenším. Takže se dá pochopit, že i testování na koronavirus se pojalo jako velký byznys.
Restartu světového letectví mají významně pomoci jak vakcíny proti nemoci COVID-19, tak testování cestujících. Díky vysoké poptávce po odborném testování osob přímo na letišti, ať už před letem či po přistání, se zrodil vysoce lukrativní byznys. Velké peníze se roztočí i na Letišti Václava Havla.
Tradičního českého výrobce letounů Aircraft Industries oslabuje pandemie podobně jako další hráče v oboru. Nemůže tušit vývoj trhu ani na měsíc dopředu, ale materiál pro výrobu musí objednávat i dva roky předem. „Nevidíme zájem, jaký jsme čekali. Letecký průmysl je v útlumu. Původně jsme plánovali vyrobit sedmnáct letadel, ale budeme hrozně rádi, když jich bude čtrnáct,“ říká generální ředitelka firmy Ilona Plšková.