investice HE3DA - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investice HE3DA, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
České baterie HE3DA ještě sice nevyjíždějí z robotizovaných linek továrny v Horní Suché, ale investoři projektu věří natolik, že už do něho vložili a ještě vloží stamiliony korun. Ukazují to informace z trhu, které deník E15 získal. Firma připravuje zvýšení základního jmění na více než pět miliard korun.
Už na podzim má v Česku začít produkce zcela nového typu baterií na skladování elektřiny. S projektem souvisejí miliardové investice.
Byznysu s bateriemi se daří, trh každoročně roste o více než čtyři procenta a v roce 2025 by měla jeho hodnota přesáhnout hranici devadesát miliard dolarů. Vyplývá to z globální studie poradenské společnosti Arthur D. Little. Ta současně dodává, že elektromobily, coby nejviditelnější příklad využití nových typů akumulátorů, mohou zatím cenově stále jen obtížně konkurovat vozům se spalovacím motorem.
Publikujeme reportáž, která původně vyšla na webu Sinopsis. Na Karlově univerzitě v tomto letním semestru otevřeli nový kurz o Nové hedvábné stezce, nejasném produktu čínské zahraniční politiky. Přednášející zde však nekriticky předávají studentům čínský pohled na věc. Reportáž z návštěv kurzu tak může sloužit jako zajímavý příklad, jak čínské peníze nebo jejich příslib mění akademické prostředí.
V posledních několika letech dochází k viditelnému posílení vztahů České republiky a Číny. Signalizuje to nejen rétorika prezidenta Zemana či návštěva jeho čínského protějšku Si Ťin-pchinga, ale také odkup fotbalové Slavie čínskou společností CEFC, zřízení přímé letecké linky z Prahy do několika čínských měst nebo pozvánky na oslavy čínského nového roku v Obecním domě, nedávno vylepené v pražském metru. O tom, co všechno pro nás rostoucí čínský vliv může znamenat, se ale ví jen málo. Pro pochopení jejího ...
Slibný český projekt nového druhu velkokapacitních baterií HE3DA zaujal Čínu natolik, že se patentovanou unikátní technologii pokusili údajní čínští investoři ukrást, píše server Hlídací pes. Lithiová baterie společnosti HE3DA má unikátní konstrukci se speciálním chlazením, má vysokou kapacitu i bezpečnost a přitom menší nároky na velikost. Principem jsou silné elektrody a zcela nové konstrukční pojetí - Číňané tak vycítili příležitost.
V Horní Suché u Havířova začne v polovině října výstavba továrny firmy HE3DA na výrobu nejmodernějích baterií mj. pro elektromobily či energetické banky. Hodnota investice je jedna miliarda korun. Závod bude mít roční výrobní kapacitu 1,2 GWh. Do výstavby továrny investuje investiční fond Battery Unite, za kterým stojí skupina českých investorů.
Německá investiční společnost CDC se soudí o zhruba 130 milionů korun s českou společností HE3DA, která se zabývá vývojem bateriových technologií. Čínský koncern přes svou německou pobočku investoval peníze do vývoje speciálních baterií a nyní chce peníze zpět, protože se obává podvodu.
Čtyři roboti ve skleněné kukani podávají do dvou lisů tenké destičky. Zatím jen pomalu, ale od nového roku několikanásobně zrychlí. Lisy z destiček vyrobí elektrody revoluční lithiové baterie. Ta je unikátní i v tom, že jde o český patent Jana Procházky. Malá výrobna v pražských Letňanech, jejíž stavba a vybavení vyšly na 200 milionů korun, je přitom jen začátek. Procházkovy baterie mají ambici změnit svět energetiky.