investiční nástroje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investiční nástroje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vysoké úrokové sazby České národní banky propisující se do relativně drahých českých úvěrů dopadají na tuzemskou ekonomiku nerovnoměrně. Dotýkají se jen menšiny českého byznysu a v ekonomice se primárně odráží v hospodaření malých a středních podniků a tuzemských domácností. Tedy v ekonomických segmentech, které nemají možnost, narozdíl od velkých hráčů domácího byznysu, se drahým půjčkám vyhnout. Výsledkem je nerovnoměrný efekt měnové politiky a snížená schopnost centrální banky plnit své základní poslání...
Ještě před dvěma lety se musel majitel pražského investičního bytu cítit téměř jako pitomec. Růst cen realit ustával a pronajmout byt znamenalo nasadit si před vymodleného zájemce klaunský nos a krom dobré ceny předvést i nějaké ty humorné kousky, polichotit pochvalou auta, ale třeba i vyvedeného uzlu na kravatě. Rok se s rokem sešel a scéna se bleskově změnila jako na divadle během pauzy. Z někdejšího dramatu pro majitele bytů se sice ani zdaleka nestala veselohra, žánrem ale připomíná neutrální rodinný ...
Největší solární firmy loni mohutně nabíraly. Úzkým hrdlem zůstávají revizáci a projektanti Automobilky budou prodávat elektromobily přímo. Třetina dealerství může skončit Vláda otevřela cestu k rozdělení ČEZ, českým miliardářům zjednoduší ovládnutí Monety Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Počet Evropanů zhodnocujících své peníze prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů – Exchange Traded Funds či jen ETF – se svižně zvyšuje. Jen v příštích dvanácti měsících vzroste o 32 procent. „Nová data ukazují na vlnu adopce ETF ze strany nové generace evropských investorů,“ píše v nejnovější studii americká investiční společnost BlackRock. Zájem o tento investiční nástroj v posledních letech výrazně narůstá také v Česku.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Vstup prodejce tenisek Footshop na pražskou burzu dostal zelenou. Na valné hromadě investičního vehiklu Wood SPAC One, jehož prostřednictvím k zalistování dojde, se pro sloučení vyjádřilo 78,2 procenta hlasů. Investoři tak udělili formální souhlas k dokončení a vypořádání transakce, jejímž prostřednictvím získají ve společnosti 45procentní podíl. Ve střední Evropě je to vůbec poprvé, kdy některá firma zvolila ke vstupu na burzu sloučení se special purpose acquisition company (SPAC)
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Technologické firmy z kalifornského Křemíkového údolí mají pádné slovo ve Washingtonu, říká v dalším dílu podcastu PFI Talks Krisztián Orbán, zakladatel investičního fondu Oriens. I proto se americká centrální banka Fed v únoru zaručila za všechny vklady těchto společností v Silicon Valley Bank (SVB), která padla kvůli špatným byznysovým rozhodnutím. „Své peníze jsme z SVB dostali ven včas,“ říká Orbán, jehož fond je na krizové situace zvyklý.
Automobily s elektrickým pohonem v Německu už nejsou jen experimentální auta nové doby, ale stává se z nich reálná dopravní alternativa. Proměna automobilové krajiny však probíhá pomaleji, než současná vláda slibovala ve svém programovém prohlášení.
Až na Wall Street chce v nejbližších letech dovést českou technologicko-konzultační společnost Trask její generální ředitel Pavel Riegger. „Rádi bychom udělali primární veřejnou nabídku. Trask na to má. Ale k tomu, abychom tohle naplnili, musíme udělat řadu kroků,“ řekl v rozhovoru pro E15 manažer se zkušenostmi z nadnárodních korporací, jako je například banka Goldman Sachs či poradenská firma EY.