investiční nebo rizikové životní pojištění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investiční nebo rizikové životní pojištění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobře nastavená smlouva o životním pojištění přináší především pojistnou ochranu, benefitem navíc je nižší platba daně z příjmu. Za jakých podmínek snižuje „životko“ daňovou povinnost?
S investováním souvisí řada otázek. Proč investovat? Do čeho? Jak investovat? Tyto 3 otázky jsou zpravidla první a nejzákladnější, za nimiž se pak vyrojí mnoho dalších. Proto by každý, kdo se rozhodne stát se investorem, měl aspoň rámcově vědět, co investice obnáší, a to nejen svou podstatou, ale i v kontextu aktuální doby. A k tomu důkladně pochopit, jak je důležité, aby investice byla s ním „kompatibilní,“ tedy pro něho vhodně zvolená.
Jakmile se rodičům po narození potomka ustálí rodinný rozpočet, zpravidla začnou přemýšlet o nějakém vhodném spoření pro děti. Možností pro pravidelné odkládání úspor je celá řada. Rozdíly však panují v očekávaném výnosu i rizikovosti.
Mezi investory roste poptávka po sociálně zodpovědných investicích. V Česku jsme ale stále trochu pozadu, například v Belgii do nich směřuje už více než polovina nových investic, říká šéf české pobočky KBC Asset Management Martin Vašek.
Lidé možná dostanou nový nástroj pro spoření na stáří. Takzvaný účet dlouhodobých investic by měl sloužit jako alternativa k již existujícím penzijním produktům. Jeho zavedení je součástí návrhu změn zákonů souvisejících s rozvojem kapitálového trhu, který doporučil Sněmovně schválit rozpočtový výbor s některými vesměs formálními úpravami. Předloha je v dolní komoře před druhým čtením.
Pandemie onemocnění covid-19 ovlivnila fungování řady českých firem. A jistě se dotkne i toho, jak společnosti přistupují k zaměstnaneckým benefitům. Ty v posledních letech zažívaly vzhledem k nedostatku pracovní síly na trhu nebývalý rozkvět.
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Kvůli tisícům lidí, kteří napadají investiční životní pojištění, má tento produkt přijít o podporu státu v podobě daňového zvýhodnění. To se pohybuje kolem půl miliardy korun ročně. Prosazuje to šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher (ANO), který by peníze vložil do stavebního spoření nebo penzijního připojištění. Záměr podporuje ministerstvo financí. Výhrady nemá ani Česká národní banka.
O půl miliardy korun, kterou stát nyní každoročně přispívá daňovými odpočty na investiční životní pojištění, by mohla posílit podpora stavebního spoření nebo penzijního připojištění, navrhuje šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele za ANO Patrik Nacher. „Je absurdní, aby stát zvýhodňoval a tím i propagoval produkt, který k sobě magnetizuje tolik sporů,“ říká. Změnu zákona o daních z příjmů chce představit do konce roku.
Mezi zaměstnanecké benefity mnoho firem řadí i příspěvek zaměstnavatele na investiční životní pojištění zaměstnance. Statistiky uvádějí, že tuzemské firmy aktuálně přispívají na pojištění 300 000 zaměstnancům, většinou měsíčním příspěvkem ve výši 700 korun.