investiční prospekt čnb - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investiční prospekt čnb, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Kdy je vhodná doba pro investování? Kdykoliv a obzvláště v době, kdy vysoká inflace likviduje naše úspory. Snad nikomu se nelíbí, že pracně vydělané peníze jen ztrácí na hodnotě. Nemusíte být zkušeným investorem a finančníkem, abyste mohli investovat, stačí zvolit spolehlivé investice bez rizik.
Být drobným investorem v Česku je stále riskantnější. Strmě totiž roste škála potenciálních pastí na jeho peníze. Symbolem a nejviditelnějším vrcholem pyramidy rizik je prudký růst investičních kvazifondů fakticky nepodléhajících dohledu České národní banky. Jen letos jich vzniklo 33, což odpovídá desetiprocentnímu nárůstu počtu fondů zapsaných v závěru loňského roku. Koncem října jich v Česku fungovalo 375, takřka dvě stovky z nich byly zapsané až po začátku pandemie. Nejen boomu kvazifondů nahrává ...
Bez pravidel, neviditelně, se zlatavým pozlátkem a s příslibem tučného, a hlavně zaručeného výnosu. Tak v Česku fungují novodobí šmejdi podnikající v investicích. Domácí trh jim skýtá hned několik příležitostí, které legislativci i regulátoři jednoduše neřeší. A to přes fakt, že se v těchto sférách mohou točit i desítky miliard korun. Kolik přesně, nikdo neví, informace o nich totiž nejsou dostupné. O čem je řeč? O miliardách úspor, které tuzemští drobní investoři lijí do potenciálních pastí na peníze, ať ...
Známá firma na domácí dluhopisové scéně čelí insolvenci. Český průmyslový holding, který se léta specializoval na vydávání podlimitních, prakticky tak pro regulaci neviditelných dluhopisů, nesplatil včas část svých dluhopisů. Skupina několika věřitelů s pohledávkami převyšujícími deset milionů korun tak podala na rodinu firem insolvenční návrh, který v polovině července schválil Městský soud v Praze. Podle znalců trhu je to na domácím trhu jen pověstná špička ledovce, obdobných emisí jsou prý stovky.
Prodat investorům firemní dluhopis je stále obtížnější. Úročení dříve připravených emisí, které jsou nicméně stále v prodeji, přestalo totiž vzhledem k masivní české inflaci a boomu úrokových sazeb dostatečně vydělávat. Vydavatelé na růst úroků dostatečně nezareagovali a velká část firemních bondů na trhu tak momentálně vynáší jen mírně více než české státní dluhopisy. Toto výnosové sblížení ostře kontrastuje se situací před rokem, kdy firemní bondy běžně nesly až čtyřikrát více než ty státní, jež jsou na ...
Dvacet sedm velkých emisí firemních dluhopisů se štemplem České národní banky, na které mohou emitenti nabrat až 26 miliard korun. Každá v řádu až miliard, a to jen za první kvartál. Takovou smršť nových bondů Česko nepamatuje. Obrovský apetit firem po penězích podpořila obava z dramaticky rostoucích úrokových sazeb, které by mohly vést k podstatnému prodražení pozdějších půjček. Zmíněné emise přitom díky prospektu, u něhož ČNB ovšem kontroluje jen formální náležitosti, tvoří tu viditelnější část letošní ...
Přestože se na tuzemském trhu s firemními dluhopisy a směnkami v posledních letech spálila řada investorů a jejich celkové ztráty jdou do miliard korun, stále se najde dostatek lidí, kteří kvůli vidině zajímavého zhodnocení neváhají vložit volné peníze do velmi rizikových, až pochybných projektů. Pokud však investor dá na doporučení České národní banky, Asociace pro kapitálový trh či expertů, má poměrně vysokou šanci se problémovým emisím vyhnout.
V novém magazínu E15 Chceš přežít? Investuj! odpovídají zkušení investiční manažeři a stratégové na tři podstatné otázky vztahující se ke zhodnocení prostředků: 1. Kam letos investovat peníze? 2. Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? 3. Jaká byla vaše nejlepší investice v roce 2021?
Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne. Inflace a zvyšující se úrokové sazby u bank přehřejí další firmy, které dluhopisy vydaly. Investoři by si měli dávat pozor zejména na ty z oblasti nemovitostí.
Tuzemským investorům hrozí, že spálí bezmála půl miliardy korun v takzvaných podlimitních korporátních dluhopisech. Malé emise, nad kterými neexistoval takřka žádný zákonný dohled, v posledních letech spadly z 80 procent do spekulativních kategorií a přinesly s sebou několik velmi varovných příběhů. Ukazuje to velká analýza prašivých dluhopisů, kterou vypracovala finanční forenzní společnost Survelligence. Odborníci kvůli tomu volají po změně legislativy.