investovani forum - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investovani forum, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Komerční nemovitosti typu kancelářských a obchodních center či skladů ještě nikdy nebyly tak drahé. Projevuje se to klesajícími výnosy investorů. Podnikatelské nemovitosti jim kvůli vysokým cenám vynášejí nejméně v historii.
Tuzemská ekonomika roste stejně jako investice do rizikového kapitálu a počet fondů, které v nich vidí možný zisk. Investoři i zahraniční organizace však české nadšení krotí. V rámci regionu střední a východní Evropy není Česko podle statistik rozhodně zemí start-upům zaslíbenou. Chybí zde tradice investování i legislativní ukotvení.
Reality jsou hit. Kupují se nejen byty, ale i podíly v investičních fondech, které se specializují na nemovitosti. Zatímco před deseti lety do nich Češi vložili celkem 1,6 miliardy korun, koncem letošního prvního čtvrtletí to bylo již dvacetkrát tolik.
Starosti stavbařů jsou aktuálně zcela jiného druhu než před několika lety. Místo krvežíznivého boje o zakázky pomocí dumpingových cen si mohou dovolit odmítat práci nebo licitovat o vyšších odměnách. „Pokud vyrábíte cihly a nemáte je na skladě, tak si za ně v případě vysoké poptávky řeknete více,“ říká Jiří Nouza, nový prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Pozdě, ale přece, lze říci o inovátorech z řad českých startupistů. Domácí scéna je totiž poměrně mladá, většina start-upů je mladších tří let a často jsou teprve v rané fázi svého vývoje. To se odráží i v přílivu investic do nadějného začínajícího byznysu v tuzemsku. Vůči prozatím menším projektům jsou totiž investoři opatrnější. Loni tak Česko předběhli v sázkách na start-upy i Maďaři, na druhou stranu se Češi nebojí realizovat sofistikované nápady.
Peer to business platforma finGOOD, která se zaměřuje na investování do rozvoje českých firem, zaujala účastníky 16. Treasury fóra. V rámci programu vystoupili zástupci finGOOD v pražském hotelu Olympik Tristar s prezentací, jak získali od investorů prostředky pro vývoj jedné z limitovaných edicí hodinek Prim.
Rozmach kryptoměn připomíná zlatou horečku, a to se vším všudy. Včetně toho, že to na trhu s digitálními měnami občas chodí jako na divokém Západě. Novodobými bandity jsou hackeři, tvůrci počítačových virů a nejrůznější další podvodníci. Ti všichni chtějí jediné: obrat vás.
Mark Galeotti toho v životě vyzkoušel opravdu hodně. Je vystudovaným historikem se zájmem o Rusko, protože, jak sám říká, historie je o příbězích a Rusko má ten nejlepší. Magisterská studia ukončil na Cambridgeské univerzitě a titul Ph.D. získal na London School of Economics. Nezůstává ovšem pouze v akademické sféře, jeho články je možné najít také na stránkách Foreign Policy, Radio Free Europe/Radio Liberty či The Guardian.
Vývoz zboží z České republiky do zahraničí by mohl letos vzrůst téměř o šest procent na úroveň 3,8 bilionu korun z loňských 3,6 bilionu. Představovalo by to nový rekord. Jde o hodnotu počítanou v takzvaném přeshraničním pojetí. Bilance zahraničního obchodu by měla být kladná na loňské úrovni 400 miliard korun. Na Exportním fóru v Mladých Bukách na Trutnovsku to řekl místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk.
Česko se loni podle výroční zprávy mezinárodní sítě Social Watch dostalo z ekonomické stagnace, v přibližování k úrovni vyspělých evropských zemí ale ztrácí mnoho let. Velké množství lidí dělí od pádu do chudoby jen stokoruny. Terčem nesnášenlivosti se místo Romů stal islám a migranti.