investujeme do start upů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu investujeme do start upů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) pokračuje v investování do blockchainových start-upů. Naposledy do jeho portfolia přibyl podíl v německé technologické firmě Centrifuge, která má za cíl přijít s novým přístupem decentralizovaného obchodování. Od celkem osmi investorů včetně RBF získala Centrifuge na rozvoj svého byznysu celkem 4,3 milionu dolarů. Informaci deníku E15 potvrdil šéf Rockaway Blockchain Fundu Viktor Fischer, velikost získaného podílu ani investice nekomentoval.
Koronakrize uvrhla spousty investorů a firem do finanční nejistoty. Obřím technologickým společnostem, jako je například Google, se však loni dařilo nad očekávání. Jakožto největší světový zdroj informací také může Google z první ruky sledovat nejčerstvější inovace a trendy v digitálním podnikání. „Mým nejoblíbenějším trendem jsou takzvané ‚shoppable ads‘ čili nový formát video reklam. Už teď jsou velmi populární v Asii a odhaduji, že v příštích letech do nich investuje až čtyřicet procent všech firem,“ ...
Investovat se dá v každé době. S nástupem investičních platforem je přitom dostupnější více zájemcům. “Očekáváme, že se v horizontu jednoho dvou let dostaneme k miliardě korun pod správou, což je zlomová hranice, kdy by projekt měl začít vydělávat,” říkají zakladatelé fintechového start-upu a investiční platformy Fondee, manželé Jan a Eva Hlavsovi.
Jeho investorské portfolio pandemie zasáhla především v oboru vzdělávání. V rámci skupiny Edua Group, o které vždy mluvil jako o byznysu s miliardovou budoucností, s covidem zmizela až polovina výkonnosti a příjmů. „Byl to tvrdý zásah. Ještě za leden a únor 2020 jsme měli historicky nejlepší čísla, měli jsme našlápnuto do tržeb ve vyšších stovkách milionů,” říká Vladimír Schmalz, za nímž je vedle šesti firem zaměřených na vzdělávání také osm investic do společností z IT, e-commerce a energetiky. Peníze ...
Sebelepší produkt je k ničemu, pokud se vám ho nepodaří prodat dostatečnému počtu zákazníků. Jak je zaujmout?
Superaplikace jako místo, kde si nakoupíte, objednáte jídlo a vyřídíte platby v rámci jednoho prostředí. To je trend, který nyní vládne digitální ekonomice jihovýchodní Asie. Trhu s 690 miliony obyvatel, kde je jedním z nejúspěšnějších cenových srovnávačů iPrice Čecha Davida Chmelaře. Jako společník jej založil před šesti lety a minulý rok zaokrouhlil získané investiční prostředky na půl miliardy korun. V rozhovoru pro E15 mluví o světových e-commerce trendech, superaplikacích i o životě v Malaysii. Koncem...
Polostátní energetická společnost ČEZ prostřednictvím svého fondu Inven Capital po třech letech znovu investovala do francouzské carsharingové platformy Vulog. Do technologického start-upu poslala nižší jednotky milionů eur, a to prostřednictvím půjčky, která se následně překlopila v podíl ve firmě. Deníku E15 to potvrdil investiční ředitel Inven Capital Ivo Němejc s tím, že od všech investorů nyní Vulog vybral celkem 25 milionů eur, v přepočtu 650 milionů korun.
„Zákazník je vždy na prvním místě. Hledáte způsoby komunikace a distribuce, které jsou pro něho příjemné, přirozené a funkční,“ říká Pavlína Louženská, která se věnuje marketingu start-upů. Text je dalším ze série příspěvků k širšímu tématu deníku E15 Jak založit, vést a rozvíjet start-up.
Téměř 40 let sloužil v americké armádě, již několik let ovšem působí ve světě byznysu. V minulosti velel spojeneckým silám v Iráku i v Afghánistánu, poté řídil americkou tajnou službu CIA. Z ní však kvůli manželské nevěře odstoupil a už sedm let působí v investiční firmě KKR.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma byznys plánu a financí.