iqos - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu iqos, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přes jednu miliardu korun plánuje tabáková společnost Philip Morris International investovat do rozšíření svého závodu v Kutné Hoře. Peníze půjdou na vybudování nových kapacit pro plnění náplní do bezdýmných produktů. Vzniknou taky nové laboratoře pro testování kvality výrobků a jejich produkce. Společnost tak chce sledovat trend rostoucí popularity alternativ ke klasickým cigaretám.
Po restrikcích pandemii covidu, poté, co válka zavřela v ukrajinském Charkově firmě významný závod, a poté, co loni skočily nahoru ceny elektřiny a plynu, přišel Philip Morris ČR a.s. s překvapivými zprávami. Stouply mu loni jak tržby, tak zisk. Mění se ale podmínky na trhu, chování spotřebitelů a do toho všeho mohou zasáhnout i změny daní. V rozhovoru pro E15 na otázky s tím související odpovídá Andrea Gontkovičová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti.
Nejznámější tabáková společnost Philip Morris přichází s novinkou. Uvádí na český trh novou generaci zařízení na nahřívání tabáku IQOS ILUMA. Jde o další posun od klasických cigaret k bezdýmovým produktům, které by měly být šetrnější. Je však prokázané, že je využívají i lidé, kteří nikdy předtím nekouřili běžné cigarety.
Společnost Philip Morris, které se nevyhnuly dopady války na Ukrajině, prochází postupnou velkou transformací. Už nebude jen společností vyrábějící tabákové výrobky, ale též firmou investující například do léčby akutního infarktu myokardu.„Úspěšně naplňujeme naši vizi ‘budoucnosti bez kouře’. Máme také ambici vstoupit do byznysu, který jde nad rámec tabákového průmyslu. Je to oblast zdraví a zdravého životního stylu,“ říká v rozhovoru pro E15 Andrea Gontkovičová, generální ředitelka společnosti Philip ...
Společnost Philip Morris ČR, výrobce a prodejce tabákových výrobků, loni vykázala čistý zisk 3,517 miliardy korun. Meziročně je to mírný pokles o 0,3 procenta. Tržby bez spotřební daně a DPH stouply o 5,5 procenta na 18,867 miliardy korun. Společnost výsledky zveřejnila na svých webových stránkách.
Kouření tabáku doprovází lidstvo nejméně pět tisíc let. V posledních dekádách se ale pod vlivem lékařské vědy jasně ukázalo, že nasávat kouř ze spalované cigarety může přivodit řadu zdravotních obtíží, k čemuž se přidává i celospolečenské klima, které je cigaretám nakloněno stále méně. V mnoha firmách tak už prostory pro kuřáky nenajdeme a tyto tlaky přivedly řadu lidí k rozhodnutí cigaret zanechat. Jak ale víme, není to vždy jednoduché.
Jakkoliv jsou pro člověka v životě zásadními smysly především zrak a sluch, ukazuje se, že v mnoha ohledech nad nimi dominuje tzv. chemická komunikace kombinující čich a chuť. A právě bez této komunikace se neobejdeme například při hledání životního partnera, který nám – má-li to fungovat – doslova MUSÍ vonět.
Češi patří společně s Japonci a Jihokorejci v přepočtu na počet obyvatel k největším uživatelům moderních technologických alternativ ke kouření klasických cigaret. Co ale může v tomto případě spojovat tak kulturně a společensky obrovsky rozdílné země, jakými jsou ekonomické velmoci Dálného východu a průměrně velký stát ve střední Evropě?
To, že česká vláda je často chaotická a od různých členů kabinetu slyšíme protichůdné názory, víme dávno. Dokonce i v případě daní. Posledním příkladem jsou různé návrhy týkající se superhrubé mzdy. Jinak se na věc dívá premiér Andrej Babiš (hnutí ANO), jinak vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). To vše v době koronavirové pandemie, kdy se jedná o zdraví občanů. A zdraví lidí se týká i nový návrh na zvýšení daní na tabákové výrobky, který je v Poslanecké sněmovně. Ten také míří vedle, i když důvody jsou jiné.
Velké tabákové společnosti v posledních letech tvrdí, že klasické cigarety výhledově „zahynou“. Způsobí to nejrůznější přísné regulace a dlouhodobé celosvětové tažení na ochranu zdraví. Počet kuřáků ve světě, kterých je kolem 1,1 miliardy, se ale nijak zásadně nesnižuje. Firmy i uživatelé proto hledají inovativní technologické alternativy, o kterých odborníci vedou vášnivé diskuse.