islámský stát v jugoslavii - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu islámský stát v jugoslavii, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Armádní generál ve výslužbě a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel narazí ve druhém kole prezidentských volbeb na Andreje Babiše. S Babišem má Pavel společné členství v KSČ, o kterém dnes bývalý vojenský důstojník otevřeně hovoří. Podporuje směřování republiky na Západ a posilování spolupráce v rámci Evropské unie nebo Severoatlantické aliance. Sloganem jeho prezidentské kampaně je „Vraťme Česku řád a klid.“ Prezidentské volby se konají v lednu.
Součástí Severoatlantické aliance je Česká republika už dvě dekády. Pevnost tohoto vztahu ale může začít slábnout, varuje v rozhovoru pro E15 exministr obrany či zahraničních věcí Alexandr Vondra. „Co vydáváme na obranu nyní, je málo. Pokud to nezvýšíme, tak hrozí, že se náš vztah s Aliancí začne postupně rozkládat,“ říká Vondra, který v letech 1997-2001 působil jako velvyslanec ve Washingtonu.
Po těžké nemoci v úterý zemřel někdejší dlouholetý ředitel odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra Tomáš Haišman. Bylo mu 66 let. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny a server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Loni v létě Haišman z ministerstva vnitra po bezmála čtvrtstoletí odešel, od podzimu se měl stát diplomatickým zástupcem České republiky v Kosovu. Ze zdravotních důvodů už ale do Prištiny neodjel.
Prezident Miloš Zeman během návštěvy Rady Evropy vzbudil značnou pozornost. Ukázalo se, že porušení či odmítnutí obyčejů i závazných norem mezinárodního práva není výsadou jen afrických prezidentů-diktátorů typu Idiho Amina či Muammara Kaddáfího. Nemluvě o nedostatku dobrých mravů (požadavek na odklizení kameramana ČT). Obojí se může vyskytnout i v projevu hlavy demokratického státu.
Minimální i průměrná mzda roste, vláda vychází vstříc prakticky všem odborářským požadavkům. To, co jiní vnímají jako zásadní posílení role odborů ve veřejném životě, vidí předseda KSČM Vojtěch Filip jinak. „Odbory mohly zabojovat mnohem dříve a mnohem silněji. Nejsou dost radikální,“ říká šéf strany, v jejímž programu se píše o posilování odborových práv, ale také o vystoupení z NATO nebo návratu strategických odvětví do rukou státu.
Samozvaný Islámský stát (IS) ve svém online časopisu varoval, že se pomstí Srbům a Chorvatům za válku v bývalé Jugoslávii a že bude na Balkáně páchat násilí na odpadlících od islámu.
V 90. letech opustila domov kvůli konfliktu na Balkáně a s rodinou se přestěhovala do České republiky. Lékařská profese rodičů obsahovala i pomoc v rodné zemi, a tak se vydala podobným směrem. „Mám asi díky tomu všemu tendenci být shovívavější k lidem a možná i k současné krizi, a mám takovou potřebu pomáhat,” říká Nina Jaganjacová. Má za sebou stáž v UNICEF, díky Bakala Foundation odjela studovat mezinárodní rozvoj do Anglie na London School of Economics a pracovala i v takových institucích jako je OSN, ...
Čestný předseda TOP 09, bývalý ministr zahraničí či kandidát na prezidenta z roku 2013. Karel Schwarzenberg z politiky pomalu odchází, stále k ní ale má co říct. Ovšem nejen k ní. „Nám chybí konzistentnost. Úspěšnou revoluci, změnu země, musíme dělat s výdrží,“ říká mimo jiné. Co si myslí o vzrůstající nesvobodě nebo ideové vyprázdněnosti politiky? A jak jsme na tom dnes v porovnání s Rakušany, tedy se stejným národem v jiném jazyku, jak sám říká?
Tisíce lidí zahynuly v Sýrii ve věznicích režimu prezidenta Bašára Asada a v zajateckých táborech různých radikálních skupin. Uvedli to dnes zástupci zvláštní vyšetřovací komise pro Sýrii při Radě pro lidská práva Organizace spojených národů. Mučení, znásilňování a další válečné zločiny i zločiny proti lidskosti jsou prý v syrských věznicích a táborech na denním pořádku.
Jen do poloviny září bylo na vnějších hranicích EU zachyceno více než půl milionu lidí, kteří podstupují riskantní cestu za bezpečím a lepšími životními podmínkami. Není sice vyloučeno, že někteří byli započteni dvakrát (v Řecku a Maďarsku), i tak jde ale o strmý nárůst oproti předchozímu roku. Tehdy agentura na ochranu hranic Frontex zaznamenala zhruba 284 tisíc ilegálních přechodů.