Itálie v karanténě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Itálie v karanténě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Degustační sál vinařství Boizel zeje prázdnotou. Turisté, kterých je jindy na slavné Avenue de Champagne v severofrancouzském městě Epernay plno, kvůli pandemii tuto historickou metropoli šampaňského opustili. Spotřebu šampaňského tvrdě zasáhla korona krize. Pěstitelé ale doufají, že se jim letošní rok podaří zachránit – pokud ovšem vláda kvůli druhé vlně pandemie nezakáže oslavy Vánoc a Nového roku.
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
„Chci lidem přinášet radost, a proto dělám zmrzlinu,“ říká řemeslný zmrzlinář a zakladatel společnosti Crème de la Crème, Jan Hochsteiger. „Ale je to fakt dřina,” dodává.
Češi letos v létě více než v předchozích letech vyráželi na dovolenou bez cestovní kanceláře. Místo vzdálenějších destinací spojených s leteckou dopravou, dávali letos kvůli pandemii koronaviru přednost zemím dostupných autem. Stejný trend se dá předpokládat i na podzim. Tradiční destinace jako Egypt, Turecko nebo Spojené arabské emiráty tak letos nahrazují Itálie, Portugalsko a Rakousko. Vyplývá to z dat ERV Evropské pojišťovny, která se specializuje na cestovní pojištění.
Tradiční turistické země sčítají škody po letošní koronavirové sezoně. Začala pozdě a doprovázela ji řada omezení. V Itálii ani domácí cestovní ruch nedokázal nahradit výpadek zahraničních turistů. Turecko, Španělsko a především Egypt doufají, že se jim ještě letos podaří nějaké návštěvníky přilákat. Naděje se však vesměs upínají k příštímu roku.