ivysílání čt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ivysílání čt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco americké filmy přesunuly své premiéry na videotéky neboli VOD služby, české novinky až na výjimky čekají na znovuotevření kin. Novou českou tvorbu s ambicemi tak nyní nabízejí pouze televize, především ta veřejnoprávní. Na iVysílání ČT je již dostupná čtyřdílná série Božena, která se dívá do soukromí spisovatelky Boženy Němcové a autorku povinné školní četby ukazuje jako moderní feministku.
Veřejnoprávní televize přemýšlí, jak zalepit díry po klesajících příjmech z koncesionářských poplatků. Jejich výběr kvůli novým technologiím rok od roku klesá a ČT uvažuje, zda nezamknout online obsah.
Nestalo se tak na hoře Olivetské, leč na Žižkově, na žižkovské věži při vysílání Otázek Václava Moravce. Bylo to poprvé v dějinách České televize, kdy Bůh promluvil v jejich přímém přenosu, a poprvé v dějinách České republiky, kdy se poslanec v přímém přenosu zbláznil.
Nové grafiky programu ČT sport se režisérsky ujala Alice Nellis. Jádrem je slogan Žijeme sportem.
Posílit kapacitu serverů a vyhnout se jejich případnému přetížení při sportovních či politických událostech. To je jeden z cílů, s nímž Česká televize vyhlásila tendr na nového provozovatele svého on-line archivu a streamingového iVysílání. Zakázka na tři roky by měla stát zhruba tři desítky milionů korun.
Digitalizace a dostatek konkurence zajistily televizím růst, jenže frekvence pro šíření signálu došly. Slibnému byznysu tak hrozí stagnace.
Česká společnost Visual Unity, dříve známá jako KIT Digital, získala od fondu 3TS Capital Partners, skrze který investuje například síťový obr Cisco, investici ve výši 7,2 milionu dolarů. Dlouholetý provozovatel streamování internetového videa České televize chce tyto peníze použít pro celosvětovou expanzi.
Že je televizní byznys mrtvý? Asi jak pro koho. „Neustále se řeší, zda budou televize převálcovány internetem a která oblast uspěje. Budoucnost je v obou platformách a jejich spojení,“ říká pro E15.cz ředitel Českých Radiokomunikací Michal Čupa. S touto vizí se po několikaleté štaci ve vedení Nokia Siemens Networks v Rusku vrací do Česka posunout šiřitele televizního signálu směrem k internetu. „Média budou z obchodního hlediska vždy velice atraktivní a technologicky závislá.“
Zájem o internetové přenosy zejména utkání české hokejové reprezentace na probíhajících zimních olympijských hrách v ruské Soči je velký. Zápas s Lotyšskem mělo zájem skrze streamování České televize sledovat kolem 299 tisíc uživatelů. Nápor je ale také u jiných sportů, třeba pro Česko úspěšný závod v biatlonu sledovalo 150 tisíc lidí. To představuje značný nápor na internetovou infrastrukturu, který se projevuje na výpadcích a nedostupnosti služeb. Kdo za ně může?
Mnozí příznivci českých hokejistů a dalších sportovců aspirujících na medaili v posledních dnech pocítili velké zklamání. Důvodem ale nebyly výkony českých reprezentantů. Rozčarovala je skutečnost, že kvůli přetížení serverů nemohli sledovat přímé přenosy ze zimní olympiády v Soči přes internetové stránky České televize iVysílání.