izraelský developer - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu izraelský developer, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
V blízkosti stanice metra Kolbenova v Praze 9 pokračuje přeměna území bývalých továren a průmyslových hal v moderní městskou čtvrť. Další dílek rozsáhlého developmentu přidá Skanska, která investuje více než jednu miliardu korun do bytového domu Alfred. Ten je součástí druhé etapy rezidenčního projektu čtvrť Emila Kolbena. Hotovo by mělo být v roce 2025.
Bývalá továrna ČKD ve Vysočanech se po letech bezprizornosti dočká přeměny na atypické bydlení. Chátrající průmyslová budova bude přestavěna na 215 loftů neboli dvoupodlažních bytů podle návrhu architektonického ateliéru Masák & Partner, který se na rekonstrukce historických objektů specializuje. Výstavbu projektu Lofty Kolbenova za zhruba dvě miliardy korun zahájí firmy Masák & Partner Group spolu s RSBC Development Financing do konce roku. Potrvá zhruba dva roky.
Stovky obyvatel bytových domů z první etapy projektu ByTy Malešice mají už čtyři roky zakázáno vstupovat na balkony a lodžie. Zákaz vydal stavební úřad Prahy 10 kvůli havarijnímu stavu. Oprava je v nedohlednu a hrozí další pád skleněných výplní, který kauzu v roce 2018 odstartoval. Společenství vlastníků bytových jednotek (SVJ) se soudí s developerem Sidi Prague o odstranění vady a uhrazení nákladů ve výši zhruba třiceti milionů korun. Znalecké posudky ukazují, že bezpečnost ohrožuje zejména použití ...
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Skupina KKCG vstoupila do dvou a půl hektarového brownfieldu Chirany v pražských Modřanech. Místo továrního areálu na výrobu lékařských přístrojů a pomůcek vyroste pět stovek bytů. Tato lokalita podél Vltavy patří v poslední době k developersky nejvytěžovanějším.
Rekonstrukcí původní varny odstartovala developerská firma Trigema realizaci léta chystaného projektu Lihovar na pražském Zlíchově za čtyři miliardy korun. Výstavba první etapy o 250 bytech začne v lednu příštího roku. Fasádu dominantní rohové budovy nechá developer vytisknout na 3D tiskárnách. „Úspora v tom určitě nebude. Ale všechno, co se dělá poprvé, tak bývá dražší. Věříme, že nám to pomůže do budoucna stavět jinak a lépe,“ říká majitel Trigemy Marcel Soural.
Duhové kancelářské centrum v pražských Vršovicích přestane existovat. Jeho vlastník, developerská skupina Daramis, chystá na místě trojice postarších administrativních budov 4D Center výstavbu velkého bytového komplexu. Studie, kterou pro změnu územního plánu zpracoval ateliér Loxia, počítá s blokem 14 bytových domů.
Rozsáhlý projekt na výstavbu více než 500 bytů a rodinných domů ve Statenicích u Prahy má nového investora. Do projektu, který si vyžádá investici v miliardách korun, vstoupila izraelská realitní společnost Horizon Holding. Dosavadní italský vlastník Manghi si ponechá menšinový podíl.
Realitní společnost s izraelskými majiteli plánuje výrazně posílit svůj byznys na pražském trhu. Na akvizice stavebních parcel si vyčlenila z vlastních zdrojů jednu miliardu korun.