jak cestuji seniori - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak cestuji seniori, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
První státy včetně České republiky obdržely úvodní várky vakcín proti COVID-19 a začaly očkovat. Přestože může naočkování obyvatel trvat i několik let, už nyní zaměstnavatelé řeší, jak se k citlivému tématu postaví. Většina firem nebude vyžadovat očkování zaměstnanců povinně, zvýhodní ale ty své pracovníky, kteří se tímto způsobem vůči pandemii ochrání, vyplývá z hlasů z trhu. Firmy zároveň lobbují za to, aby se vměstnaly do „první linie“ těch, ke kterým se vakcíny dostanou hned zpočátku.
Díky svobodě pohybu mohl poznávat desítky zemí světa, psát cestopisy, přednášet. Tomu učinila pandemie přítrž. Byť lze s četnými omezeními dál cestovat, na svou příští pouť se cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura vydá nejdříve příští rok v létě. „Česko je velmi bezpečná země, nesmíme ale zavírat oči před závažnými problémy. Čtvrt milionu dospělých lidí žije v dluhové pasti. To je strašlivé. Svobodná země je fajn, v exekuci si ji ale dvakrát neužijete,“ říká Zibura.
Česko má objednanou prostřednictvím společných smluv Evropské unie vakcínu proti COVID-19 pro 6,9 milionu obyvatel. Očkování bude dobrovolné a hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Vyplývá ze strategie očkování, kterou v pondělí projedná vláda. Strategie bude dál upřesňována a aktualizována. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se k hlavní strategii nyní dokončuje prováděcí vyhláška.
Ještě než vláda začala uvažovat o půlbilionovém schodku státního rozpočtu, chtěla jít ministryně financí Alena Schillerová (ANO) spíše cestou úspor. Na začátku nouzového stavu v březnu slíbila zrušit nejen účtenkovou loterii, ale i čím dál nákladnější slevy na jízdném pro žáky a studenty a ponechat tuto výhodu jen důchodcům. Od slibu, který měl státní kase uspořit čtyři miliardy, ale couvla a slevy fungují dál.
Ve světě tonoucím v levných penězích je snadné vidět investiční příležitosti všude jinde než v bankovním úročení. I proto se stírá rozdíl mezi spotřebou a investicí. Kdo se například vydá do obchodního centra a prochází obchod se značkovými teniskami, nevybírá si jen obuv, ale potenciálně i zdroj budoucího výnosu dosahujícího stovek procent.
Švédská vláda se v době koronavirové pandemie proslavila tím, že občanům země nediktuje nařízení, pouze vydává doporučení. Mnoho lidí po celém světě proto sleduje, jak rychle v zemi roste počet případů nákazy a jestli švédské zdravotnictví situaci zvládá. Řadu z nich rovněž zajímá, zda tato oáza svobody zůstane ušetřena hospodářských potíží.
Pokud se podaří ochránit rizikové skupiny, měla by velká část zdravé populace nemoc covid-19 prodělat nebo se s ní setkat. V DVTV to uvedl náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Názor na takzvanou promořenost společnosti změnil poté, co Čína poskytuje nekorektní a zřejmě vyfabulovaná data o počtu lidí nakažených novým typem koronaviru, řekl. Premiér Babiš s ním nesouhlasí.
Žádná země nemá osvědčený recept na koronavirus a přijatá opatření se stát od státu liší. Přesto existuje základní shoda na tom, že se nákaza bude méně šířit, pokud spolu budou lidé méně v kontaktu. Lídři zemí ale zároveň především z ekonomických důvodů musejí hledat přiměřenou míru utlumení sociálních aktivit. Roli přitom hrají kulturní rozdíly mezi etniky a míra bohatství. Zjednodušeně řečeno, pro mnohé Indy je každodenní cesta z domu otázkou přežití, pro Italy je izolace nepříjemná, pro Švédy nejde o ...