jak dlouho budeme nosit roušky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak dlouho budeme nosit roušky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Návrh „covidového pasu“, se kterým včera přišla Evropská komise, je pochopitelným, přestože samozřejmě ne dokonalým řešením. Hlavně je ale znamením doby, řečeno s Karlem Krylem.
Antonín Kokeš stojí za podnikatelskými projekty, které na první pohled mnoho nespojuje. Pekařství, hry, oblečení… Co má chleba společného s poutnictvím a proč silní nejsou vždy ve výhodě? A co Kokeš zamýšlí se svou novou značkou na cvičení a jógu?
Ve věku 84 let zemřel filozof, pedagog, někdejší poslanec a ministr školství Jan Sokol. Pandemii koronaviru považoval za významnou hrozbu pro svobodný svět. „Někdy ani neumíme zjistit, které rozhodnutí bude stát víc lidských životů, a přece se musíme rozhodnout. Proto je parlamentní demokracie nastavena tak, aby o závažných věcech pokud možno nerozhodoval jeden člověk," řekl loni v dubnu v rozhovoru pro deník E15. Nyní jej znovu vydáváme.
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.
Svět zahájil naprosto bezprecedentní zdravotnicko-bezpečnostní akci, která může mít zásadní dopady na fungování společnosti i chod hospodářství všech států. Bylo spuštěno očkování proti nemoci COVID-19. V úterý ve Velké Británii, v pátek se má začít ve Spojených státech, vakcinace už běží v Rusku nebo v Číně. Je to dobrá zpráva, která ale vyvolává zásadní otázky.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Vládní rada pro zdravotní rizika se shodla na vyhlášení nouzového stavu v České republice, její rozhodnutí posvětila vláda. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je jeho vyhlášení nutné kvůli potřebným plošným opatřením.
Premiér Andrej Babiš v pravidelné nedělní facebookové promluvě k národu učinil pokání. Skoro. Uznal, že o zrušení některých proticovidových opatření se rozhodovalo kvůli společenské poptávce, a nyní to hodnotí jako chybný krok. Ale pozor, můžeme si za to sami. Možná ne všichni, ale většina: Stěžovali jste si, že vám vláda dává náhubky, omezuje svobodu a podnikání. Že jsme tu zavření jak v lágru. Teď podle ministerského předsedy ti, kteří chtěli nejvíc rozvolňovat, nejvíc křičí, že se měla přísnější ...
Nová opatření vlády proti koronaviru přišla pozdě a umožnila tak rychlejší šíření nemoci než na jaře. Kvůli tomu tomu už brzy může být Česká republika zařazena mezi „červené“ země. Cestovní ruch, který se už začal vzpamatovávat, nová omezení silně pocítí, říká Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Nepřišla ani slibovaná státní pomoc odvětví.
Bývalý šéf mobilního operátora O2 Tomáš Budník zakládá se skupinou J&T fond na investice do firem zaměřených na technologie a kybernetickou bezpečnost. V kombinaci s bankovním financováním bude mít fond k dispozici kolem dvou miliard korun. „V této chvíli pracujeme na více než deseti akvizičních příležitostech, které jsou v různé fázi jednání,“ říká Budník, jenž má v plánu i samostatné investice do průmyslových podniků pod hlavičkou své rodinné společnosti Thein.