jak dlouho budou zavřené hranice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu jak dlouho budou zavřené hranice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Opatření proti šíření covidu-19 přestala v Česku fungovat a jejich obcházení vede jen k jejich dalšímu prodlužování, prohlásil dnes ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Epidemická situace je podle něj špatná, v zemi se šíří agresivnější britská mutace viru. Apeloval na lidi, aby na minimum omezili cestování po zemi a setkávání s ostatními. Epidemie v posledních dnech znovu nabývá na síle, v posledních dnech se denní nárůst nových případů blíží 10 tisíc, výrazně neklesá ani počet lidí ...
Hranice mezi Francií a Británií se od půlnoci otevírají pro Francouze i občany všech členských zemí Evropské unie, pokud předloží negativní test na koronavirus. Do Francie se od středy budou moci s negativním testem dostat též Britové a občané třetích zemí, kteří v některé ze zemí EU trvale žijí. V Británii panovaly obavy, že pokud by uzávěra trvala déle, bude to mít dalkosáhlé důsledky.
Ekonomické škody vyvolané bojem s pandemií už na jednotlivé země dopadly plnou vahou, o politických následcích dění v posledních měsících se to ale ještě říci nedá. Teď ovšem nastává podle vědeckého pracovníka Ústavu mezinárodních vztahů a bývalého velvyslance ve Francii Petra Druláka doba přehodnocování úlohy státu, výhod globalizace i vztahů s Čínou. „Opět jsme si uvědomili, že nechceme být závislí na Pekingu v některých strategických otázkách. Možná se tak nakonec vztah s Čínou stane více ...
Špindlerovský hotel Savoy a tři butikové hotely v Praze na skvělých adresách mají už dva měsíce na dveřích ceduli „Zavřeno“. Pod značkou Asten Hotels je provozuje jako spolumajitel Jiří Gajdošík. Teď ovšem zažívá možná nejtěžší období své kariéry, ze dne na den ho pandemie koronaviru a nařízení vlády donutily zastavit podnikání. „Když jsem viděl ten náraz do zdi, první dojem byl, že to nemůžeme přežít. Že to je konečná,“ říká Gajdošík.
Pandemie koronaviru a s ní spojené finanční ztráty nutí firmy šetřit, kde se dá. Mimořádný režim řadě společností také ukázal, že nemusejí utrácet až statisícové částky za obchodní cesty. Nahrazují je schůzkami on-line, které se vzhledem k nouzovém stavu staly standardem. Lidem to navíc ušetří čas strávený cestováním. Experti pak očekávají, že nepůjde o přechodný efekt, ale současný stav se stane dlouhodobým jevem.
Obvykle láká hlavně zahraniční turisty do Česka, po uzavření hranic ale musela státní agentura CzechTourism zcela změnit strategii. Soustřeďuje se na domácí cestovní ruch. „Do přírody jezdí hlavně lidé prchající z velkých měst. Ta jsou ekonomicky nejvíce zasažena,” říká ředitel agentury Jan Herget. Zároveň ale musí agentura stejně tak myslet na měsíce příští. Náznaky oživení incomingové turistiky sleduje už pro první kvartál roku 2021.
Patřil k nejrychleji rostoucím technologickým firmám Evropy, teď vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com spadl na dno. Srazila ho pandemie koronaviru. Stejně jako veškerý byznys spojený s cestováním. Restart by nemusel trvat dlouhé roky, přinese s sebou ale velké změny v létání. „Zákazníci už nebudou rezervovat lety na měsíce, ale jen na dny dopředu. A budou chtít okamžité vrácení peněz,“ říká zakladatel a spolumajitel firmy Oliver Dlouhý.
Pivovarnický trh zasáhla zásadně současná krize a dopad vládních opatření, která omezují provoz hospod. Výjimkou není ani rodinný pivovar Bernard z Humpolce. „Že krize musí přijít, jsem čekal už několik let, ale nenapadlo by mě, že se o to postará virus,“ říká s klidem do jisté míry až stoickým zakladatel a spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard.
Profesor Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kysela nepovažuje uzavření hranic vládou ani některé další restriktivní kroky přijaté kvůli epidemii koronaviru za dostatečně vysvětlené a hlavně opřené o jasné znění zákonů. „Vidím dosti neurčitý základ pro zákazy a omezení v zákonech navazujících na Listinu základních práv a svobod a ústavní zákon o bezpečnosti. A také příliš benevolentní přístup k dokládání nezbytnosti těchto opatření,“ řekl v rozhovoru pro deník E15.
Téměř třicet let po založení Exim tours chtěl firmu opustit a věnovat se hotelnictví. Pandemie koronaviru ale plány Ferida Nasra zásadně změnila. Dokud cestovní kancelář nevyvede z krize, která je prý nesrovnatelně horší než všechny minulé, tak firmu neopustí. „Tak silný pocit zoufalství jsem nezažil. Zájezdy mohou zdražit až o polovinu, sedmdesát procent cestovek může zkrachovat,“ říká.